Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik Huawei Mate 30 Pro Türkiye’ye Geliyor!

Huawei Mate 30 Pro Türkiye’ye Geliyor!

1698
0

19 Eylülde tanıtılan Mate 30 serisinden Mate 30 Pro radikal bir kararla Türkiye’ye geliyor. Ülkemizde satışı düşünülmezken Rekabet Kurumu ve Google arasında çıkan sorun nedeniyle, cihazların Türkiye’ye geleceği belli oldu.

Acaba DxOMark üzerinde en yüksek kamera puanının yanında oldukça güçlü donanımı bulunan Mate 30 Pro Türkiyede alıcı bulabilecek mi?

Peki ya Google Hizmetleri?

Huawei ile Google arasında ABD ambargosu yüzünden oluşan anlaşmazlık sonucunda Mate 30 Serisi cihazlarda Google Hizmetleri (Google Play Store vb.) bulunmamakta. Rekabet kurumu ile Google arasındaki bozukluk sonucunda Google, Türkiye’de satılacak yeni cihazlarda Google Servisleri olmayacağını söylemişti. Bu nedenle Huawei Mate 30 Pro’yu ülkemize getirecek.

Insagram üzerinde Huawei’nin türkiye sayfası olan @huaweimobiletr üzerinde paylaşılan bir gönderiye Mate 30 Pro satış tarihini soran bir kullanıcıya, Huawei cevap verdi ve Mate 30 Pro’nun çıkış tarihinin 6 Şubat olduğunu söyledi.

Resmi açıklamalara göre 8.999 TL’lik fiyatlarda raflarda yerini alacak olan cihazın fiyatı her ne kadar yüksek olduğuna dair eleştiriler alsa da, yurtdışı fiyatıyla neredeyse birbir bir fiyattan satışa sunulacak. Türkiye’de ki vergilendirmeleri göz önüne alırsak aslında fiyatın ucuz bile olduğu anlaşılıyor.

Mate 30 Pro bu fiyatla ülkemizde büyük bir satış başarısı yakalayamayacak ve tam aksi satışların hüsran olacağı düşünülenler arasında.

6 Şubat’ta Huawei İstinyePark ve İzmir MaviBahçe Deneyim Mağazaları ile Huawei’nin Kadıköy ve Ankara’da bulunan servis merkezlerinde 8 bin 999 TL fiyatla tüketicilerle buluşması planlanan Mate 30 Pro’nun sahibi olacak ilk 100 kişiye ise özel bir hediye verileceği belirtildi.

Önceki makaleApple’ın ilk baş belası Meizu’nun hikayesi!
Sonraki makaleSamsung Galaxy Z Flip Görüntülendi!
Mobil Teknoloji Konusunun Yanı Sıra Bilgisayar Donanımlarına Meraklı Bir Kişilik.