Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik Katlanabilir Telefonlar Bir Hüsran mı?

Katlanabilir Telefonlar Bir Hüsran mı?

2332
0

Geçtiğimiz yıl hayatımıza giren Katlanabilir Telefonlar bir hüsran mı?

Katlanabilir telefonlar hayatımıza geçen yıl girdi ve bu sürede çok fazla modele sahip olmayan bu sektör oldukça ciddi sorunlarla baş başa. Ufak bir dokunmatik işlev yapmaya bile kalktığınızda telefonun ekranını çizme hatta içine göçertme şansınız katlanabilir telefonlarda bulunmakta.

Galaxy Fold:

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Samsung Galaxy Fold, sorunları ile piyasada yer almıştı. Kullanıcıların ekran üzerindeki katmanı koruyucu sanıp çıkartmak istemesi sonucu Galaxy Fold sahipleri ekranlarını bozmuş oldu.

Bunun yanında fazla kullanım sonucunda ekranı deforme olan cihazlarda gördük zaman içerisinde. Samsung bunların farkına varıp cihazları toplatıp, menteşe tasarımını değiştirse de, Galaxy Fold sorunlarıyla aklımızda kaldı.

Motorola Razr:

Bundan sonra 13 Kasım da duyrulan Motorola Razr, katlanabilir telefon formunun yeni şeklini göstermiş olsa da Razr’da katlanabilir ekran sorunları ile başa çıkamıyor gibi görünüyor. Tasarımı nedeniyle katlanabilir formdaki ekran katlanırken, orta kısmından kasadan biraz uzaklaşmakta ve bu araya toz vb. şeylerin girmesini kolaylaştırmakta.

Sorunun biri buyken asıl sorun ise Razr’ın soğukta kullanıldığında dokunmatik panel ile asıl ekranın ayrılıp ekranın kasaya yaklaşması sonucu oluşan görüntü. Ayrıca bu sorunla karşılaşıp ekranın bozulduğunu söyleyen çok kullanıcı var.

Galaxy Z Flip:

Samsung’un Unpacked 2020 etkinliğinde duyrulan Galaxy Z Flip ise sorunlarla başa çıkmaya çalışanlar arasında.

İngiltere’de soğuk bir bölgedeki kullanıcı, telefonu alıp kutudan çıkartıp jelatinleri söktüğünü ve bunun akabinde katlanabilir telefon’un amacına uygun olarak telefonu katladığını ve açtığında telefonun kırık olduğunu belirtti. Ayrıca bu şikayette bulunan birkaç soğuk iklimde yaşan insan daha olduğu belirtilmeli.

Galaxy Z Flip’in bir diğer sıkıntısı ise Samsung’un belirttiği Katlanabilir Cam teknolojisinin diğer katlanabilir ekranlar gibi çizilmeye ve göçük oluşmasına karşı bir koruma yapamaması.

Önceki makaleJüpiter’in halesi ile belirdiği nadir anı yakalayan benzersiz fotoğraf
Sonraki makaleEdge kullanıcılarına Google Chrome baskısı
Mobil Teknoloji Konusunun Yanı Sıra Bilgisayar Donanımlarına Meraklı Bir Kişilik.