Home Teknoloji Donanım&Elektronik iPhone 9 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı!

iPhone 9 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı!

3444
0
iphone 9 tanitim tarihi
iphone 9 tanitim tarihi

Uzun süredir kullanıcıların beklediği iPhone SE 2, iPhone 9 adıyla yeniden doğuyor. Mart ayında bu cihazın tanıtılacağına kesin gözüyle bakılırken, Corona virüs salgını nedeniyle iPhone 9 tanıtım tarihi ertelenmişti.

iPhone9case 9to5mac main 1585650111300 iPhone 9 geliyor

Cihazın yapılmış olan ve satışa çıkması için tedarikçilere gönderilen kılıfları da ortaya çıktı. Kılıf tasarımına bakacak olursa iPhone 8’e benzer bir model göreceğimiz neredeyse kesin.

Bir Apple çalışanı tarafından şirket içerisindeki bir toplantıdan sızdırıldığı iddia edilen bilgilere göre tarih belli. iPhone 9 tanıtım tarihi 15 Nisan olarak belirlendi. Bu tarihte siparişe sunulacak olan cihazın teslimat süreci 22 Nisan tarihinde başlayacak.

iphone se 2 tasarimi iPhone 9 geliyor
iPhone 9 Referans Tasarımı

Corona virüs bu tarihlerin değişmesine neden olabilir. Apple’ın çalışanlarını uzaktan çalışmaya teşvik ettiği de dile getirilenler arasında.

Yeni iPhone’nin, iPhone SE’nin tasarımı yerine iPhone 8 tasarımında geleceği ve 4.7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacağı da bilinenler arasında. İşlemci tarafında ise iPhone 11 serisine güç veren Apple A13 Bionic karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Apple’ın uygun fiyatlı bu iPhone modeli 399 dolar fiyat ile birlikte Android cihazların karşısına işlemci gücü ile büyük bir rakip olarak çıkacak. Yoğun talep bekleyen Apple bu konuda önlemlerini almaya başlamış durumda.

Opera Anlık Görüntü 2020 04 01 154047 wips.plug .it 1 iPhone 9 geliyor

Apple’ın işlemci üretimini yapan TSMC ise A13 Bionic çiplerinin üretimini üretimlerinin arttığını belirtti. iPhone X’ten sonra göremediğimiz Touch ID’yı tekrar bir iPhone modelinde göreceğiz.

SOURCEGadgets 360
Previous articleMars’ta farklı kökenlerden gelen iki farklı su çeşidi var
Next articleDARPA, uyduları yörüngede tamir etmek için robotik tamirci tasarlıyor
Alperen Karaoğlu
19 Yaşında, küçüklüğünden beri teknoloji ile içli dışlı, kendini teknolojiden koparamayan, teknolojinin yanı sıra araç ve araç teknolojisi ile de fazla ilgilenen bir kişilik.