Home Teknoloji Hi-Tech iPhone SE bekleyenlere Apple’dan kötü haber

iPhone SE bekleyenlere Apple’dan kötü haber

23330
0
Screenshot 1
Screenshot 1

Geçtiğimiz günlerde iPhone SE tanımı yapan Apple, korona virüs salgını sebebiyle iPhone SE nakliyesini ileri bir tarihe erteledi. Bu ay yapılması beklenen gönderimlerin ileriki aya ertelendiği duyuruldu.

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden Apple, ekonomik modeli olan iPhone SE modelini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Yaşanan yoğun talep nedeniyle dağıtım tarihini 24 Nisan’dan 13 Mayıs’a ertelendi. 15 Nisan’da düzenlenen etkinlikte tanıtılan Apple’ın yeni cihazı iPhone SE’nin, Ming-Chi Kuo isimli bir analiste göre 20 milyon satış barajını aşması bekleniyor.

Özellikle ekonomik sınıfa hitap etmesi beklenen 2. nesil iPhone SE’nin ABD satış fiyatı 399 dolardan başlıyor. Türkiye’deyse 5299 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan cihazın depolama alanına göre 3 farklı modeli bulunuyor.

iPhone SE 2. Nesil Güncel Fiyat Listesi

  • iPhone SE 64 GB – 5.299,00 TL
  • iPhone SE 128 GB – 5.749,00 TL
  • iPhone SE 256 GB – 6.599,00 TL 

İkinci nesil iPhone SE, iPhone 8 modelinde bulunan 4,7 inçlik Retina HD ekran ile satışa sunuldu. 1334 x 750 piksel çözünürlüğe sahip olan ve 326 ppi değerinde bir ekranı bulunan cihazın ayrıca 625 nitlik parlaklığa ve 1400:1 kontrast oranına sahip olduğunu da belirtelim. Fakat iPhone SE 2. nesilin bu talep görmesinin asıl sebebinin gücünü aldığı A13 Bionic işlemcisi olduğunu da belirtmekte fayda var. Şu an iPhone 11 Pro Max modellerinde bulunan bu işlemcinin bir dizüstü bilgisayara destekleyecek kadar performanslı olması kullanıcıların da dikkatini çekmiş durumda.

Covid-19 salgını nedeniyle zor günler geçiren teknoloji firmaları önce üretim kapasitelerini düşürmek zorunda kaldılar. Fakat salgının tüm dünya üzerinde hızlıca yayılması ve ülekelerin karantina sürecine geçmesi sebebiyle bir çok şirket üretimi durdurdu. Bu firmaların içerisinde bulunan Apple’ın tedarik zinciri ve üretim hattı ortaklarıysa üretim kapasitesini eski haline getirmek ve siparişlerinin yetişmesi sağlamak için çabalıyor. Satışta rekor rakamlara ulaşması beklenen iPhone SE 2. nesil modllerin nakliyesinin ilerleyen bir aksaklık yaşanmaması halinde 13 Mayıs’ta yapılması bekleniyor.

SOURCEPhonearena
Previous articleKüresel Isınma Vikinglerin “Kayıp Dağ Geçidindeki” Eserleri Ortaya Çıkardı
Next articleİki Atom Bombasından Sağ Çıkan Adam: Tsutomu Yamaguchi
Erman Mutlu
Kripto para, blockchain ve teknoloji konularıyla ilgili 2019 yılından Dijitalx'de içerik üretiyor.