Ana sayfa Teknoloji Sosyal medya&İnternet Instagram, canlı yayınları IGTV üzerinden kaydetme özelliğini yayınladı

Instagram, canlı yayınları IGTV üzerinden kaydetme özelliğini yayınladı

1597
0
Okuma süresi: < 1 dakika

Sadece profilimizde 1 gün arşivlenebilen Instagram canlı yayınları, artık IGTV üzerinden kayıt edilebilecek. Instagram, özellikle son zamanlarda bir çok yeni özelliğiyle kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda. Firma, karantina döneminde kullanıcıların artan kullanımlarını takip ediyor ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Korona virüs yüzünden insanların evlerine hapsolduğu bu dönemde özellikle ünlüler, hayranlarıyla olan iletişimlerinin kopmaması için canlı yayınlarının sıklığını arttırdı. Bir çok kişi Instagram üzerinden canlı yayınlar yyapmaya başladı. Bununla birlikte canlı yayınlarda büyük miktarda artış yaşayan Instagram, kendini bu konuda da geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bir çok yenilik getiren Instagram, masaüstü sürümü için direkt mesaj desteğini getirmiş ve siber zorlalıkla mücadele için yeni önlemler aldığını duyurmuştu. Son dönemde getirdiği özellikleri ile kullanıcıların takdirini kazanan Instagram, şimdi de canlı yayın özelliğine el attı. Profilinizde 24 saat saklanabilen fakat sonrasında silinen canlı yayınlarınız artık IGTV üzerinden kayıt edilebilecek.

Instagram, Twitter üzerinden duyurduğu yeniliğinde bugünden itibaren kullanıcıların canlı yayınlarını IGTV üzerinden kayıt edebileceğini duyurdu. Bu özellikle birlikte özellikle ünlülerin Instagram üzerinden yaptıkları canlı yayınları arşiv altına alabilmesi, sunması ve içerik olarak kullanıcılarına IGTV üzerinden paylaşması bekleniyor. Bu sayede kullanıcıların çok rahat bir şekilde takip ettikleri kişilerin içeriklerine ulaşabilmesi ve uygulama üzerinde daha çok vakit geçirmesi planlanıyor.

Instagramın yeni özelliğini kullanabilmeniz için öncelikle mutlaka cihanızındaki uygulamayı güncel tutmanız gerekiyor. Uygulamanın Android sürümüne Google Play Store üzerinden, iOS sürümüne Apple Store üzerinden ulaşabilirsiniz.