Home Paranormal Parapsikoloji Aura nedir? Seviyeleri ve renkleri ne anlama gelir?

Aura nedir? Seviyeleri ve renkleri ne anlama gelir?

634881
0
fantasy 2437944 1920
fantasy 2437944 1920

Siz, hiç bazı insanların yanında kendinizi son derece rahat ve huzurlu hissederken bazılarının yanında hiç olmadığı kadar huzursuz hissettiğiniz oldu mu? Bazı insanları dinlerken bile çok yorulduğunuzu oysa bazılarıyla beraberken enerji dolduğunuzu hiç fark ettiniz mi? Her şey enerji… Yaşadığımız evren, bizler, hatta düşüncelerimiz bile …

Her şey sahip olduğunuz enerjiyi ve frekansı değiştirmekle başlıyor mesela. Bizler zaman zaman her şey üst üste geliyor, böyle olayları mı çekiyorum gibi hayıflanmaların içinde kendimizi kaybetsek de bunların temel nedeni aslında bizim o frekanstan çıkamadığımız için olayların kısır döngü halinde gerçekleşiyor olmasıdır.

Evrendeki her şey enerjinin farklı bir boyutudur ve bizler de enerjilerden oluşan canlılarız. Gözümüzle göremesek de vücudumuz, aslında sürekli çok sayıda hareket halinde bulunan enerji parçacıklarından meydana gelir. Bedeni sarmalayan bu elektro manyetik alana Aura adı verilir.

Peki nedir bu Aura?

Aura gizemli bir enerji değil, bedenimizin içindeki artı ve eksi yüklerin akışından kaynaklı koruyucu bir kalkandır. Dünya üzerinde yer alan canlı veya cansız her nesnenin Aura’sı bulunur. Canlı ve cansız varlıkların aurası farklılık gösterir. Canlı varlıkları meydana getiren atomlar daha aktif yapıda bulunurlar.

Mutlu olan kişilerde Auralar kesiksiz ve renkliyken, mutsuz kişilerin Aurası gri ve kırıklı yapıdadır. Derler ki üzüm üzüme baka baka kararır. Doğru, bunun nedeni insanlarla sürekli enerji alışverişinde bulunmamız ve onlarla etkileşim halinde olmamızdır. Ünlü girişimci ve yazar olan Jim Rohn’un çok sevdiğim bir sözü var; ‘’Hayatında en çok vakit geçirdiğin 5 kişinin ortalaması bir hayata sahipsin’’. Bu yüzden çevremizdeki kişileri seçerken seçici olmakta fayda var.

Eğer sağlam ve güçlü bir Aura’ya sahipsek dışardan bir hastalığın ya da negatif enerjinin içeriye girmesi oldukça güçtür. Aura’mızı güçlendirdiğimizde, olumsuz alışverişlerden kurtuluruz, özgüvenimiz ve başarımız artar. Ayrıca Aura hastalıklara karşı da bir kalkan etkisi görür. Ayrıca Aura’yı etkileyen çeşitli sebepler vardır. Beslenme yetersizliği, yeterli spor yapamama, yorgunluk, uykusuzluk, yorgunluk, stres, alkol, ilaçlar, sigara negatif düşünce ve davranışlar Aura’yı zayıflatır. Aura’mız zayıflamışsa negatif enerjilere ve hastalıklara karşı açık hale gelmiş oluruz.

Tüm insanların 7 temel ihtiyacı ve bunlara karşılık gelen 7 Aurik enerji seviyesi vardır.

Gelin hep beraber bunlara bir göz atalım.

Seviye 1: Fiziksel olarak iyi olma ihtiyacı, fiziksel aktiviteye, pratiklere ihtiyaç duyarlar.
Seviye 2: Kendimizi sevgiyle severek kabul etme ihtiyacı. Kendinize sabır uygulaması yapın ve sabretmeyi öğrenin.
Seviye 3: Zihinsel berraklık mantıksal ve sezgisel dengeyi kurma isteği.
Seviye 4: Her türlü sevgi ilişki ihtiyacı.
Seviye 5: Net, olumlu, cesur niyet ve isteğe sahip olma. Zor anlarda cesaretinizi zorlayın ve deneyin.
Seviye 6: Ruhsal deneyim ve içimizdeki ilahiliğe teslim olan koşulsuz sevgiyi deneyimleme ihtiyacı.
Seviye 7: Daha büyük bir bütünlüğün ve tamlığın bir parçası olma gereksinimi.

Aura, Chakra, Meditation, Contemplation, Enlightenment

Rahatsız edilmeyeceğiniz, güzel bir yere oturun vücudunuzda ki enerjiyi hissedin. Onu hissedin, duyun, tadın ve görün. İlk seviyeniz güçlü ve esnek mi? Ya da orada kendinizi güçsüz sınırlanmış, zayıf mı hissediyorsunuz? Eğer böyleyse daha çok fiziksel aktivite de bulunmalısınız.

Bu bölümde tarif edildiği biçimde diğer seviyeler üzerinde çalışmaya devam edin. Bunları yaparken hangi seviyeleri deneyimlemenin sizin için daha kolay hangilerinin daha zor olduğunu not edin. Böylece yaşamınızı hangi taraflardan geliştirdiğinizi ve hangi bölümleri geliştiremediğinizi göreceksiniz.

Aura’ların seviyeleri olduğu gibi Aura’ların renkleri ve anlamları vardır. Aura renklerini bulurken Numeroloji den yararlanabiliriz. Numeroloji de her sayı belirli bir renkle ilişkilidir. Elbette Aura’lar ruh haline göre değişirler fakat arka plan aynı kalır buna hayattaki hedefin rengi denir.

1)Kırmızı

2)Turuncu

3)Sarı

4)Yeşil

5)Mavi

6)Indigo

7)Mor

8)Pembe

9)Bronz

11)Gümüş

12)Altın

Aura taban rengi kişinin yaşam yolu numarasının hesaplanmasıyla belirlenir. Yaşam yolu,kişinin doğum tarihinin tümünü toplayarak elde edilir. Örneğin 4 Nisan 1996 da doğmuş birinin rengini bulalım.

Bu sayıları toplarız (4 ay, 4 gün ,1996 yıl ). Gün, ay ve yılı birbirine ekleyince 4+4+1+9+9+6=33 buluruz. Çıkan değer eğer 11 ve 22 sayısına eşit olsaydı devam etmiyoruz. Eşit olmadığı durumlarda sadeleştirme işlemine devam ediyoruz. Çıkan sayının rakamlarını tekrar topluyoruz. (3+3=6)Sonucu 6 bulduk.6 sayısı Indigo rengine karşılık gelmektedir. Çok keyifli değil mi? Hadi siz de kendi hesaplamalarınızı yaparak Aura renginizi öğrenin.

Chakra, Crown Chakra, Spiritual, Esoteric, Healing

Bana Aura rengini söyle, sana kim olduğunu söyleyim

Kırmızı: Kırmızı Aura’ya sahip olan insanlar macerayı, yemek yemeyi ve gezmeyi çok seven insanlardır. Çok çabuk öfkelenirler fakat onlarla vakit geçirmek oldukça keyifli ve güzeldir. Kendilerini beğenir ve yaşamayı severler. Her zaman lider olmak isterler. Genelde sporcularda bu renk görülür.

Sarı: Sarı renk Aura’ya sahip olan insanlar zekidirler ve analitik düşünme yetenekleri gelişmiştir. İş koliktirler çalışmayı ve düşünmeyi çok severler. Genelde bilim adamları ve araştırmacılar bu renk Aura’ya sahiptir.

Pembe: Pembe Aura’ya sahip olan insanlar sevgi duygusuna yoğun şekilde bağlanmışlardır. Bu insanlar çok içe dönük,  dile getirmeyen ,çekingen yapıdadırlar. Amaçları insanlara yardım etmek ve sevgiyi yaymaktır. Huzurlu ve sakin kişiliklerdir. Genelde yazarlar ve şairlerde görülür.

Yeşil: Aura’sı yeşil olan insanlar yaratıcı zekasını çok iyi kullanırlar. Bu insanlar daha olumlu,sessiz,kendi halinde insanlardır. Esprilerden, hoş sohbetlerden  hoşlanırlar. Kadınları sevimlidir. Erkekleri ise daha mantıksal ve işkolik olabilirler.Bir şeyi yapmaya karar verirlerse muhakkak yaparlar. Yeni şeyleri keşfetmeyi çok severler ve genellikle başarılı iş adamları yeşil Aura’lıdır.

Turuncu: Aura’ları turuncu olan insanlar kibar, cömert ve sosyaldirler. Arkadaşlarına odaklıdırlar. İnsanlarla bir arada olmayı ve konuşmayı çok severler. Haberciler ve sunucular genellikle bu Aura’dadır.

Mor: Aura’ları mor olan insanlar yüksek enerjilidir. Ruhsal dünya ile bağlantılıdırlar ,olayları sezebilme ve altında yatan derin anlamları bilme yetenekleri vardır. Mor Aura’lı insanlar sadık bir eş ve iyi bir dosttur. En büyük yeteneği sezgisel ve psişik güçlere sahip olmasıdır.

Mavi: Bu renk Aura’ya sahip insan sayısı azdır. Bu insanlar hayalci, çok sanatsal, alıngan, zarif, yardımsever ve anaçtır. Bu renk oldukça duygusaldır ve erkekler için de bu durum değişmez. Sezgileri güçlüdür. Kabalıktan ve şiddetten hiç hoşlanmazlar. İkna etmeyi severler büyük bir iletişim kabiliyetleri vardır. Büyük politikacılar genelde bu Aura’ya sahiptir.

Indigo: Bu renk orta yaşlı insanlarda pek görülmez ve ender bulunan bir renktir. Vizyon ve sorumluluk sahibi, güvenilir ve şefkatli kişileri temsil eder. Zeki, hassas ve sezgileri güçlü insanlardır. Kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Savaşcıdırlar, toplumsal bir yönleri vardır ve devrimcidirler. Renkli kişiliklerinin yanında ikna kabiliyetleri oldukça yüksektir bu sayede insanları kolayca manipüle ederler. Derin, manevi, sanatsal insanlardır. Oldukça farklı fikir ve düşüncelere ,pek çok yeteneğe sahip olurlar. Her yer de ve her şey de mükemmellik ararlar.Çekingen oldukları kadar da dışa dönükler.

Gümüş:Auraları gümüş olan insanlar zengin bir hayal gücü ve olağanüstü bir sezgiye sahiptir.Fanteziler ve hayaller için bir tutku ifade eder.Asil,dürüst ve güvenilirler.

Altın: Aura’ları altın olan insanlar güzelliği ve sanatı severler. Bu insanlar olağanüstü yeteneklere ve sorumluluk duygusuna sahiptir.Genellikçe çekici ve güzel olurlar.Onları mutlu eden yüksek idellari ve hedefleri vardır. Çevrelerindeki insanların enerjilerini yükseltirler. Çok iyi bir dinleyici olmakla beraber sabırlı ve sakinlerdir.Doğuştan karizmatik ve liderdir.

Bronz: Bu rengin insanları pek altta kalır yapıda değildir. Bazen çok uysal olur bazense çok aksi olurlar. Dengesizdirler. Kontrol meraklısıdırlar. Bir işe nasıl başlanacağını pek çok kişiden iyi bilirler ve plancıdırlar. Özellikle bu renkten çok politikacı çıkar. Adil olmaya çalışır ve analiz yeteneği iyidir. Özellikle erkekleri patronluğa, paraya, işe meraklı oldukları için bankacı, politikacı ,avukat, bakan, mali müşavir, tıp ,araştırma-analiz alanlarında başarılı olabilirler.

Beyaz : Beyaz ya da gümüş Aura’lı insanlar çok iyimser olurlar. Psişik yetenekleri güçlüdür. Negatif enerjiyi pozitife çevirirler. Büyük önderler ve yol göstericiler bu Aura’ya sahiptirler.

Kahverengi: Bu renk Aura’ya sahip insanlar karışık duygu durumu içindedirler. Psikolojik sorunları olan insanlar bu renge geçiş yaparlar.

Siyah: Nefret ve kötü düşüncelerin hakim olduğu Aura’nın rengidir. Depresyon durumunda görülür.

Saint, Meditation, Yoga, Meditating, Aura, Back Light

Peki Auralar güçlendirilebilir mi?

Elbette, Aura’ları güçlendirmek herkesin günlük yapabileceği bazı basit adımlar atılabilir. İlk olarak meditasyon önerilmektedir. Gün içerisinde en az  15-20 dakika meditasyon yapılmalıdır.

Çok yemek yemek uzmanlarında onaylamadığı bir davranıştır. Bu durum insanın enerjisinden çalar. Bu yüzden hem öğünlerin zamanına dikkat ederek hem de normal tükettiğimizden daha az yenmesi gerekir.

Dik oturmak ve dik yürümek oldukça önemlidir. Bu duruş pozisyonu kişinin kendine olan güvenini artırmakla beraber Aura’sını da güçlendirir.

Enerjinizi düşürecek ya da sizi negatif yönden etkileyecek insanlardan, ortamlardan kesinlikle kaçının.

Sürekli her durumda ya da konuda pozitif düşünmeye çalışın. Negatif taraflarını görmezden gelin. Bu şekilde Aura oldukça güçlenecektir.

Enerjiyi yükselten her türlü düşünce, faaliyet ve çalışmalar Aura’nın da güçlenmesini sağlayacaktır.Önemli olan ilk önce aura alanınızı genişletmek ve güçlendirmek için niyet etmeniz. Her sabah uyandığınızda, her gece yatarken ve gün içinde ara ara, aura alanınızın ne kadar geniş ve güçlü olduğunu kendinize hatırlatın. Hepinize bol yaşam enerjili,coşkulu ve ışık seçerek ilerlediğiniz bir yaşam diliyorum. Sevgiyle kalın…

Kaynakça:

http://www.reikigunesi.com/?pnum=20&pt=Numerololi+İle+Aura+Rengi+Saptama

https://fidblog.ru/tr/tips/the-value-of-the-color-of-the-aura-the-colors-of-the-aura-and-their-meaning.html

Previous articleNASA bir kuyrukluyıldız patlamasına ait en yakın çekim görüntüleri elde etti
Next articleOPPO, Yeni Reno 3 Serisini Duyurdu!
Feyza Sazak
Merhabalar! İstanbul Aydın Üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği bölümünde okuyorum. Bilime, sanata, uzaya ve felsefeye meraklıyım. Tenisle ilgilenen, piyano çalabilen, hareketli, enerjik, çok yönlü biriyim. Boş vakitlerimde daha çok okuma ve yazmayı seviyorum. Proje ve etkinliklere katılarak kendimi sürekli geliştirmeyi amaçlıyorum.