Pazartesi, Kasım 27, 2023
More

  Kullanım Şartları

  • Dijitalx.com web sitesindeki tüm içerik özgündür ve DijitalX’in mülkiyetindedir. DijitalX’in söz konusu içerik üzerindeki hakları 5486 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ülkelerin benzer içerikteki mevzuatı ile korunmaktadır. Kod ve yazılım da dâhil olmak üzere, bu sitedeki hiç bir malzemenin izinsiz değiştirilmesi, kopyalanması, çoğaltılması, yeniden yayımlanması, başka bir bilgisayara yüklenmesi, sergilenmesi, türevlerinin üretilmesi ya da dağıtılması yasaktır. Yukarıda belirtilen hususlar saklı kalmak üzere, sitenin sayfalarına ait yazıcı çıktıları kişisel kullanım için alınabilir ve ‘adil kullanım’ prensipleri çerçevesinde ‘kısmi’ alıntılar (kaynak belirtmek koşulu ile) yapılabilir.

   

  • DijitalX’te yayımlanan özgün içeriğin yukarıdaki paragrafa aykırı şekilde çeşitli yöntemlerle kopyalanması, çoğaltılması ve/veya yayınlanması halinde, DijitalX izinsiz paylaşımda bulunan kişiler, kurumlar ve/veya siteler hakkında yasal işlemlerde bulunma hakkına sahiptir.

   

  • DijitalX, basın bültenleri, ajans haberleri ve yabancı basından derleme haberler dâhil olmak üzere, içeriğini kendi trafiğini oluşturmak için üretmektedir. İçeriğin izin alınmadan veya içerik anlaşması yapılmadan kopyalanması ve paylaşılması halinde DijitalX yasal işlemlerde bulunma hakkına sahiptir.

   

  • DijitalX’e ait bir içeriğin tamamı, DijitalX’in ismi veya içeriğe ait bağlantı verilerek paylaşılamaz. İlk maddede belirtildiği gibi sadece kısmi alıntı yapılabilir. Aksi takdirde, DijitalX’ten izin alındığı veya yasal olarak yapıldığı izlenimi veren bu tür paylaşımlar hakkında DijitalX yasal işlemlerde bulunma hakkına sahiptir.

   

  • DijitalX’e ait bir haberi kullanmak isteyen bir başka site, ‘izin alındığı takdirde’ haberin yarısını alıp sonuna orijinal bağlantısını ekleyerek bu işlemi yapabilir. İzin alınması, DijitalX’in bu işlem konusunda bilgilendirilmesi adına gereklidir.

   

  • DijitalX, içeriğini bot kullanarak çeken veya siber saldırıda bulunan kişilerin kimliklerini tespit etme ve hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

   

  • com web sitesinin kötü amaçlı yazılımlardan etkilenmemesi için tedbir alınmış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma yazılımını kullanmak ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu şartlar altında kullanıcı, DijitalX.com web sitesine girmesi sebebiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu ve DijitalX’e herhangi bir talep yönlendirmeyeceğini peşinen kabul eder.

   

  • com, ‘Kullanım Şartları’nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayımlanma tarihi itibariyle tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.

   

  • DijitalX içeriği pek çok farklı ve uluslararası haber kaynağından faydalanılarak oluşturulmaktadır. Bu bakımdan, her ne kadar DijitalX söz konusu kaynakların doğruluğunu teyit için en üst düzey özeni gösterse dahi, sitede yayımlanan içeriğin tamamen hatasız olduğu yönünde bir taahhütte bulunmamaktadır. DijitalX, site içeriğinde oluşabilecek hata ve eksiklikleri düzeltme hakkını saklı tutmaktadır. DijitalX’te yer alan bir bilginin düzeltilmesi veya güncellenmesi gerektiğini düşünen bir kullanıcı, bu talebini siteye e-posta göndererek veya sosyal medya hesapları üzerinden paylaşacağı mesajlar aracılığıyla yapabilir. Siteyle irtibata geçilmeden, yanlış veya uygunsuz olduğu düşünülen içeriğin internet, televizyon veya basılı yayın üzerinden paylaşılması sonucu doğacak sonuçlardan, paylaşımı yapan kişi sorumludur. Bu gibi paylaşımlar sebebiyle sitenin ve/veya ilgili kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar, izinsiz paylaşımı yapan tarafından tazmin edilecektir.

   

  • DijitalX içeriğinde bağlantı verilmiş olabilecek diğer sayfa ve servisler (aksi açıkça belirtilmediği sürece) tamamen üçüncü kişiler tarafından kontrol edilmekte olduklarından, içeriklerine ilişkin DijitalX’in herhangi bir yetkisi, bilgisi ve/veya sorumluluğu söz konusu değildir. Bu cümleden hareketle, söz konusu üçüncü kişi sayfa içeriklerinden kaynaklanabilecek her türlü olumsuzluklar bakımından DijitalX’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

   

  • DijitalX üzerinden vermiş olduğunuz şahsi bilgiler ‘gizli bilgi’ kapsamında değerlendirilmektedir; hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmayacak ya da ticari amaçla kullanılmayacaktır.