Rambo TV dizisi oluyor

0
4305
rambo a
rambo a

Hollywood arz ve talebin en sıkı işlediği mecralardan biri, ilgi gören filmler, diziler yeniden çekiliyor. Filmler diziye, diziler filmlere dönüşüyor. Bu sayede aynı hikayeler ve kahramanlar yeni nesil izleyiciyle tanışıyor. Üçlemesiyle 80’lerin sembollerinden olan Rambo aslında 2008’de beyaz perdeye geri dönmüş ancak gişede getirdiği 113 milyon dolarla beklediğini bulamamış ve devamının (Rambo 5: Last Blood) çekilmesinden vazgeçilmişti. Hatta seri boyunca Rambo‘ya hayat veren Sylvester Stallone 2010 yılında yaptığı bir açıklamada “Bence Rambo’nun işi bitti” demişti.

Aradan geçen 5 yıl Stallone’yi yalanladı. 8 Ocak’ta gösterime girecek Creed‘le beraber hem kendi hem de Rambo karakteri sinema salonlarına dönüyor. Üstelik Amerikan Fox televizyonu Rambo’yu beyaz ekrana da taşımak için düğmeye bastı. Bu projede de emektar Rambo’nun yer alacağı kesin, ancak dizide Stallone’nin sadece yapımcı olarak mı yer alacağı yoksa dizide de oynayıp oynamayacağı henüz netlik kazanmadı.

Rambo’yu beklerken canınız sıkılmayacak

Die Hard (Zor Ölüm) ve The Fugitive (Kaçak) ile tanınan Jeb Stuart‘ın senaryosunu yazacağı Rambo: New Blood (Rambo: Yeni Kan), daha önce Rambo serisinde görmediğimiz Rambo’nun oğlu, eski deniz subayı J.R. ve babası arasındaki ilişkiye odaklanacak. Dizi Entertainment One ve Millennium Films’in yapımcılığında hazırlanacak.

Rambo: New Blood, beyaz perdeden beyaz ekrana transfer olmayı bekleyen birçok uyarlamadan sadece biri. Şu an gösterimde olan Fargo, Minority Report, Limitless‘ın yanında Riddick, Snowpiercer, Lethal Weapon, Behind Enemy Lines, Training Day ve My Best Friend’s Wedding de yapım aşamasında.

Diziyi beklerken Rambo evreninden uzak kalmak istemiyorsanız yeni yılda gösterime girecek Creed: Efsanenin Doğuşu‘nun fragmanına şimdiden göz atabilirsiniz.