Star Wars’a giderken Star Trek’i unutmayın

0
3750
maxresdefault 1
maxresdefault 1

George Lucas‘ın yarattığı Star Wars evreni artık J.J. Abrams‘a emanet. Hatta serinin yedinci, Abrams’lı ilk filmi Star Wars: The Force Awakens‘ın gösterimine sadece birkaç gün kaldı. Bu süreçte yine Abrams patronluğundaki Star Trek cephesinden de yeni bir fragman geldi.

Kronolojisi 1966’ya dayanan Star Trek aslında Star Wars‘tan daha eski. Bir TV dizisi olarak hayata başlasa ve ardından yeni jenerasyon dizileri yapılsa da 1979’dan bu yana beyaz perdede seyircisiyle buluşuyor. Fragman, 2009’da o zamana kadar ki en ünlü işi Lost olan yapımcı-yönetmen J.J. Abrams‘la yeniden başlatılan efsanenin üçüncüsü Star Trek: Beyond‘a ait. Yapımcı hâlâ Abrams olsa da yönetmen koltuğunda bu kez Fast and Furious serisinin yönetmeni Justin Lin var.

Lin özellikle serinin ikinci filmi Into Darkness‘tan ve yönetmeni Orci’den hazzetmeyen çoğunluk için umut verici bir seçim. 2009 tarihli Star Trek‘te Kaptan Kirk‘ün favori şarkılarından olan Beastie Boys – Sabotage ile açılan ilk fragmana bakılırsa Star Trek izleyicilerini bu kez “hızlı” ve “öfkeli” bir aksiyon bekliyor.

Star Trek Beyond, Türkiye’de 8 Temmuz 2016’da gösterime girecek.