Pazartesi, Haziran 24, 2024
More

  19 bin dolarlık Super Mario saati

  Veletken GameBoy’da Tetris’in ardından en çok oynadığım Super Mario, ilerleyen yaşına rağmen hayatımızın her alanına yayılmaya devam ediyor. Super Mario 30’uncu yıldönümünde bu sefer özel bir kol saati olarak karşımıza çıkacak.

  Romain Jerome tarafından üretilen saat, Nintendo ile Super Mario Bros.’un 1985’te hayatımıza girişini kutlamak için özel olarak tasarlandı (Mario Bros. 1983’te yayımlanmıştı). Öyle ki, 18,950 dolar olmasının yanı sıra sadece 85 adet üretildi.

  Son derece sade olan 3D görünümlü saat oyunun genel konseptini yansıtmak adına çok başarılı. Super Mario oyunun geçtiği kara ve hava arasında sıçrarken görülüyor. Bu esnada oyunun ana ikonu mantarın üzerinden geçiyor.

  Oyunun gerçekliğini yansıtan enamel cila ve titanyum gövdeye sahip Super Mario saatini elde etmek anlaşılacağı gibi oldukça zor. Romain Jerome ABD, Britanya ve Avustralya’da bulunan satıcıları aracılığıyla bu ülkede internet üzerinden satış yapabiliyor. İsviçre’ye gelerek saati almak isteyenlerin yol ve konaklama masrafları ise firma tarafından ödenecek.

  Firma geçmişte Pac-Man, Space Invaders ve Tetris oyunlarına özel de saat yapmıştı.

  [Romain Jerome]
  [Romain Jerome]

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler