AK-47 mermisini 5 iPhone durdurabildi

3311
0

YouTube’da beliren yeni bir sağlamlık testi, AK-47 mermisine karşı iPhone’ların dayanıklılığını test ediyor.

Teknoloji meraklılarının icat ettiği sağlamlık testleri oldukça bilimsel olabildiği gibi bazen tam bir saçmalığa da dönebiliyor. En son örnek, iPhone’u bir kalkan olarak kullanma mantığını taşıyor. Kalaşnikof ile hazırladıkları düzenekte iPhone’ları dizen teknoloji meraklısı arkadaşlar, sırasıyla iki el ateş ederek telefonları dağıtıyor.

4K kalitesindeki ilk denemede, mermi beşinci iPhone’un ekranında kalıyor. Sonuç: bir terör saldırısında hayatta kalmak için üzerinizde en az 5 iPhone olması gerektiği. Tabii ki telefonları üst üste kalbinizin ya da kafanızın üzerinde taşımayacağınız açık.

Mantık açısından sıfır alan denemenin ikinci ayağında, mermi bu sefer altı telefonu vuruyor. Ancak en sonuncusu çalışmaya devam ediyor.

YouTube’da 3 milyona yakın izlenen video, bana Apple’ın sabitleşmiş bir özelliğini anımsatıyor: Sürekli ve her şekilde gündem olabilme.

Bunun en son örneğini Taylor Swift’in egosunu şişirdiği Apple Music eyleminde gördük. Apple ile uğraşmak ve iPhone’ları Coca-Cola’da kaynatmak gibi bin bir çeşit sağlamlık testi yapmak, bana kalırsa markanın tahtını cilalamaktan başla bir şeye yaramıyor.

Previous articleŞekerli içecekler yılda 184 bin kişiyi öldürüyor
Next articleKulağından 10 cm’lik kırkayak çıktı
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.