AMD’den sanat yönetmeni ve video prodüktörlere özel: Radeon Pro Duo

0
3179
amd Radeon
amd Radeon

AMD’nin en yeni grafik işlemcisi Radeon Pro Duo daha büyük veri setleri, karmaşık 3B modeller, yüksek çözünürlüklü videolar ve karmaşık montaj iş yükleri için 32 GB ultra hızlı GDDR5 bellekle donatıldı. 250W maksimum güçte çalışan Radeon Pro Duo, tek kartta 11.45 TFLOP’a kadar tek-kesinlik işlem performansı ve Radeon™ Pro WX 7100’ün iki katı geometri akışı için toplamda 72 işlem ünitesi (4608 akış işlemcisi) içeriyor. Radeon Pro Duo, profesyonellerin dört adede kadar 4K 60Hz, tek kabloda 8K 30Hz’lik tek monitör veya çift kablo ile 8K 60Hz’lik tek monitörle çalışmalarına imkan tanıyor.

BÖL

Radeon Pro Duo’nun ayrık çift GPU tasarımı, profesyonellere iş yüklerini bölme ve yönetme imkanını ve uygulamalar arasında GPU kaynaklarını farklı odaklara sunarak akıcı çoklu görev işlemeyi sağlar. Profesyoneller böylece daha fazla tasarım işlemini aynı anda yapabilmeleri için yaratıcı hızlarını koruyabilir ve daha fazla işi daha hızlı yapabilirler.

HIZLANDIR

Radeon Pro Duo, görevleri çoklu GPU’lar veya eklentilerin desteğiyle hızlandırarak, çoğu günümüzün popüler profesyonel uygulamasının performansını önemli şekilde artırır. Radeon Pro Duo, seçili profesyonel uygulamalarda Radeon Pro WX 7100’e ve en yakın rakip profesyonel grafik kartına kıyasla 2 kat daha yüksek performans sunar.

ÜRET

Radeon Pro Duo’nun performans ve çift GPU esnekliğinin gücü, içerisinde profesyonel VR içerik üretiminin de bulunduğu günümüz gelişmiş iş yükleri için en uygun çözümdür. VR, günümüz stüdyolarında giderek daha da yaygınlaşan, medya ve eğlence piyasasındaki önemli bir büyüme noktasını temsil ediyor. Radeon Pro Duo profesyonel grafik kartı, iki GPU’nun gücünü her iki göz için ayrı görsel işlemek için kullanır, böylece SteamVR testi üzerinde tekli GPU çözümlerine göre %50’ye varan VR performans artışı sağlar. Arasında Unity ve Unreal gibi pazarın önde gelen gerçek zamanlı motorları tarafından desteklenen AMD’nin LiquidVR™ teknolojisi de akıcı, rahat ve uyumlu VR deneyimleri sunar.

İş istasyonu form faktörlerinin zorlu gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan Radeon™ Pro Duo, 7/24 destekle sunulur ve medya, eğlence, CAD ve mühendislik konularındaki lider profesyonel seviye yazılımlar tarafından sertifikalanmıştır. Radeon™ Pro Yazılımı, rakipsiz sürücü kararlılığı, kalitesi ve güvenilirliği, çeyreklik güncellemeler ile sunar.

Radeon Pro Duo’nun mayıs ayının sonunda pazara sunulması bekleniyor.

Radeon Pro NAB 2017’de

Radeon Pro Duo’nun NAB 2017’de tanıtılan Radeon Pro Duo medya ve eğlence profesyonelleri için birçok yeniliği de beraberinde getiriyor:

  • Yeni Radeon Pro Duo tarafından güçlendirilen BlackMagic Resolve teknolojisiyle profesyonel renk doğrulama
  • Yeni Radeon Pro Duo tarafından güçlendirilen, Radeon™ Loom ve HTC Vive ile muhteşem gerçek zamanlı 360 derecelik video birleştirme ve gerçek zamanlı VR
  • Yeni Radeon Pro Duo tarafından güçlendirilen, arttırılmış kare arabellek kapasitesi için sistem belleğine erişim sağlayan, Radeon ProRender ve “Out of Core” teknolojileri ile Blender’da hızlandırılmış işleme performansı
  • Radeon Pro Duo ile VR içerik üretimi
  • AMD’nin yeni nesil Radeon™ Pro SSG’si ile güçlendirilen Radeon ProRender’da 4K çözünürlükte gerçek zamanlı işleme
  • AMD’nin yeni nesil Radeon™ Pro SSG’si ile Adobe Premiere Pro CC 2017’de 8K video ön işleme
  • Radeon™ Pro WX 7100 üzerinde çalışan Rewind ve The Foundry’nin Nuke’u ile büyüleyici VR deneyimleri