Pazartesi, Temmuz 15, 2024
More

  Amerika’da bir tasarım stüdyosu pandemiye dayanıklı fantastik giysi tasarladı

  Yüksek teknolojili pandemi giysisinin özellikleri arasında elektronik sigara ve derin bas höparlör sistemiyle uyumlu çalışabilme gibi ekstralar yer almakta.

  Production Club isimli stüdyo Micrashell Futuresuit adını verdikleri fütüristik, pandemiye dayanıklı çılgın bir giysi tasarladı.

  Los Angeles yerleşkeli yaratıcı stüdyo daha önce Skrillex, SOPHIE ve Grimes gibilerine interaktif kurulumlar ve parlak ışık gösterileri üretmesiyle biliniyor. Şimdilerde müzik etkinlikleri endüstrisi askıya alındığından tasarımcılar ise dikkatlerini pandemi zamanlarında çılgın çözümlere yönlendirdiler.

  Yüksek teknoloji konseptinin özelliği insanların sosyal mesafe kuralı gerektirmeden parti yapmasına izin vermeye yönelik. Bunlar arasında “telefon entegrasyonu, içecek ve sigara tüketimi, ses iletişimi, derin bas hoparlör sistemi, video kamera, moda aksesuarları ve görüş açısı kötü olmayan nefes alınabilen bir kask” bulunuyor.

  Stüdyo’nun buluşların başında ki isim Mike808 (Miguel Risueño) ; “Endüstrimizdeki herkes sanal çözümler geliştirmeye odaklanırken biz daha duygusal, fiziksel ve doğası gereği insani bir şeye odaklanmaya karar verdik, bu nedenle endüstrinin bir bütün olarak hızla iyileşme şansını arttırmış olabiliriz.”

  Production Club’ın Özel Projeler Başkanı Corey Johnson ise şunları dile getiriyor; “Olayların insan deneyimi için gerekli olduğuna ve yaşamlarımızı tanımlayan anılar yarattığına inanıyoruz. Bir süredir Coachella büyüklüğünde bir etkinlik görmesek de, kaliteli canlı eğlenceyi ve insan bağlantısını ilerletmek için yenilikçi çözümler yaratma mücadelesinden heyecan duyuyoruz.”

  Bunun yanlızca bir tasarım ve aslında üretimi yapılmamış olan bir giysi olduğunu belirtelim. Ancak virüs azalmazsa ve kilitleme önlemleri sürüklemeye devam ederse, belki yaratıcı bir şeylere ihtiyaç doğabilir.

  Giysinin diğer tasarımlarına ve yukarıda bahsettiğimiz özelliklerle ilgili daha fazla görüntüye aşağıdaki karelerde göz atabilirsiniz;

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler