Perşembe, Temmuz 25, 2024
More

  Apple’dan Yeni iPhone Modelleri: iPhone 7 RED ve Retro

  Apple geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde iPhone 7 Plus Retro’yu bizlerler tanıttı. Hemen bunun arkasında ise Apple, Red Product ürün ailesine, yine süpriz bir şekilde iPhone 7 Red ve iPhone 7 Plus Red’i ekledi.

  iPhone 7 Plus Retro

  iPhone 7 Plus Retro, tamamen iPhone 7 Plus ile aynı özellikleri taşımakta fakat kasa yapısı 1980’lerde çıkan ilk Macintosh kasasını anımsatmakta. Ayrıca üzerinde Apple’ın eskiden logo olarak kullandığı renkli Apple sembolü bulunmakta. Koleksiyon severler ve nostalji sevelerin çok sevineceği bir model.

  Sınırlı sayıda üretilecek bu iPhone modeli fiyat olarak neredeyse iPhone 7 Plus’ın 2 katı. ABD’de iPhone 7 Plus 256 GB’ın fiyatı 969$. Yeni iPhone 7 Plus Retro’nun fiyatı ise 1900$ olarak raflarda yerini alacak. Yani yaklaşık 1000$ kasasına para ödenmiş oluyor

  Apple bu model için satacağı ilk 25 iPhone’un arkasına ise ufak bir not düşüp 25’e kadar iPhone’ları numarandırmış.

  Bu modelde kapasite olarak sadece 256 GB seçenek bulunmakta ve sadece iPhone 7 Plus olarak üretilmekte.

  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (Product) RED

  Bilindiği üzere Apple AIDS hastalıklarına çok önem göstermeke ve bunun için yılda bir çok kez bağış toplamakta. Apple, bağışlara daha fazla dikkat çekmek için ise kırmızı renkli ürünleri üretmeye başlamış ve farkındalık için yeni bir boyut kazandırmıştır.

  Eğer Apple’dan kırmızı renkli bir ürün alacak olursanız ödediğiniz paranın belli bir miktarı AIDS hastalıkları ile mücadele için yardım fonuna aktarılıyor. Genellikle Telefon kılıflarında görmeye alışkın olduğumuz bu kırmızı renkli ürünler bu kez karşımıza bir iPhone olarak çıktı

  Apple yılda bir kez Apple Store’dan satın alınan tüm ürünlerin gelirinin yine bir miktarını yardım fonuna aktarıcak şekilde kampanya başlatmıştır.

  iPhone 7 ve 7 Plus RED sadece iPhone 7 ailesine eklenen bir renk çeşididir ve tamamen AIDS hastalıklarına karşı farkındalık oluşturmak içindir. Fiyat olarak ise iPhone 7 ailesi ile tamamen aynıdır.

  Geçtiğimiz günlerde Apple’ın resmi sitesinde duyurulan ürün, aynı gün satışa sunuldu. Ülkemizde ise satışlar 24 Mart tarihi itibari ile başlayacak.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler