Aston Martin’den 1000 beygir gücünde elektrikli araba

0
5002
aston martin 1
aston martin 1

Gün geçmiyor ki elektrikli otomobil furyasına bir marka daha dahil olmasın. Ünlü lüks otomobil üreticisi Aston Martin 2017 sonunda elektrikli süper otomobilini piyasaya süreceğini açıkladı.

Aston Martin CEO’su Andy Palmer’in, Bloomberg Enerji ve Finans konferansında “Burada 800-1000 beygir aralığında bir güce sahip elektrikli Aston Martin’den bahsediyoruz, bu büyüklükte bir gücün kontrolünüzde olduğunu hayal etsenize.” demesi, hem elektrikli otomobil sevdalılarının hem de Aston Martin sevdalılarının yüreklerini yerinden oynatacak cinsten bir açıkla oldu.

aston_martin-2

Bir gün elektrikli Aston Martin’iniz olabilir

Elektrikli araba üreticileri gün geçtikçe daha fazla inovasyon yapmak durumunda kalıyorlar çünkü sürekli hızlı bir şekilde gelişen pazara ayak uydurmanın başka yolu yok. Üstelik artık sürdürülebilir teknolojilerde inovasyonun ve gelişim için kaliteden veya tasarımdan ödün vermek gerekmiyor.

Yine Andy Palmer’e göre Aston Martin gibi bir 12 silindirli arabalar üreten markanın bir sonraki adımı tabiki de elektrikli otomobil üretimine yönelmek olacaktı, gereken sürdürülebilirliği ve gücü aynı oranda sağlayan başka bir teknoloji henüz mevcut değil. Bu da günümüzün popüler motorları olan dizellerin yavaş yavaş miladını doldurduğu anlamına geliyor.

aston_martin-3Özellikle de yakın gelecekte yeni bir araba almayı düşünüyorsanız elektrikli modelleri mutlaka göz önünde bulundurun derim, belki Aston Martin’e gücünüz yetmeyebilir ancak artık her klasmanda elektrikli otomobiller piyasada mevcut ve mutlaka size uygun bir tane bulacaksınızdır.