Cuma, Temmuz 19, 2024
More

  Avrupa’nın lider e-ticaret yazılım şirketi Türkiye pazarına girdi

  ‘Anında Online Mağaza’ İle Bir Günde Ticarete Atılın

  E-ticaret yazılımı alanında Avrupa ve Hindistan’da zirveye yükselen Zencommerce,  en iyi sanal mağaza hizmetini sunmak için Türkiye pazarına giriş yaptı. Orta ve Doğu Avrupa’nın ardından başarısını Hindistan’da sürdüren ve bugün 15 binden fazla online mağazanın altyapısında imzası bulunan Zencommerce, binlerce girişimci ve firmanın aradığı e-ticaret hizmetini sunmak için şimdi Türkiye’de!

  Polonya merkezli Dreamcommerce firmasının markası olarak hizmet veren Zencommerce, e-ticaret alanına adım atmak isteyen girişimciler ile satış gücünü artırmayı hedefleyen firmalara en başarılı sanal mağaza çözümü sunuyor.

  Zencommerce.com sayesinde ürünlerinize özel e-ticaret mağazasını en kısa zamanda hayata geçirebilecek, aynı zamanda Facebook üzerinden anında satışa başlayabileceksiniz. Zencommerce.com tüketicilere en kolay ve hızlı ulaşabilecekleri yazılımsal çözümlerinin yanı sıra, soruları için yanıt bulabilecekleri online destek de sunuyor.

  “Türkiye’de e-ticaret algısının değişmesi gerekiyor”

  Zencommerce Türkiye Ülke Müdürü Emre Gülas; Türkiye’de nüfusun yüzde 47’sinin internet kullandığını ve kar oranının yüzde 900’e kadar çıktığını belirtirken, buna rağmen Türk e-ticaret sektörünün potansiyelini tam olarak ortaya koyamadığını söyledi.

  Türkiye’nin e-ticaret gelişim grafiğine bakıldığı zaman İngiltere’ye çok benzediğini belirten Gülas,  “Her yıl yüzde 35 büyüme kaydediyoruz. Bu oran Avrupa’daki büyümenin neredeyse iki katı. Buna rağmen, e-ticaretin perakendeye oranı sadece yüzde 1,3. İngiltere’de ise e-ticaretin perakendeye oranı yüzde 7. Türkiye, 10 senelik bir gelişim sürecinin ardından 2016 sonunda e-ticaretin perakendeye oranını yüzde 2’ye çıkaracak. İngiltere’nin ise halen 10 sene gerisinden geliyor olacağız” dedi.

  Türkiye’de 2016 itibariyle 16 milyon kişinin e-ticaret yapacağına dikkat çeken Gülas, gerekli olan atılım için e-ticarete yönelik yanlış bakış açısının değişmesi gerektiğini vurguladı: “Yatırımcılar, ‘ilk başta ne kadar kazanırsak o kadar iyidir’ düşüncesini benimsiyor. Artık geleneksel yaklaşımı bırakmalı ve internetin şart olduğunu anlamalıyız. İşlek bir caddede yüz binlerce TL değerinde bir mağaza açarken, e-ticarete 5-10 bin TL arasında yatırım yaparak daha fazla kitleye erişebiliyorsunuz” dedi.

  E-ticarette ‘artık çağın değiştiğini’ söyleyen Gülas, ” Rekabet gücü elde etmek, piyasada ayakta durabilmek ve reklam gücünüzü artırmak için fiziksel mağazanızın yanında sanal mağazanız da olmalı. Bu uluslararası firmaların da yeni pazarlara girdiğinde stratejilerine ekledikleri öncelikli kalemlerden biri” ifadesini kullandı.

  Gülas, “Türkiye, Avrupa’nın en güçlü sanayi ülkelerinden bir tanesi. E-ticaret alanında sahip olduğumuz güçlü yazılım ile Türkiye’deki potansiyeli ortaya çıkarmak ve Avrupa ve Hindistan’da elde ettiğimiz başarıyı Türkiye’de tekrarlayarak pazardan pay almak istiyoruz” dedi.

  Zencommerce Ülke Müdürü Emre Gülas.
  Zencommerce Ülke Müdürü Emre Gülas.

  ‘Anında Online Mağazanız’ sizi bekliyor

  Verdikleri destekle müşterilerin aklındaki soruları sildiklerini söyleyen Zencommerce Türkiye Ülke Müdürü Gülas, “E-ticarete adım atmak isteyen herkeste ‘yapabilir miyim’ şüphesi vardır. E-işletme yönetimimizde yer alan 250’den fazla fonksiyon ile e-ticaret sektöründe yer almak isteyen herkesin en pratik şekilde sanal mağazalarını geliştirilmesini sağlıyoruz. Kullanıcılar sanal mağazalarını pazarlama, sosyal medya, mobil ticaret ve güvenlik altyapısı tamamlanmış bir şekilde devralıyor. Sektör lideri firmalarla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri sayesinde ise e-ticaret operasyonlarının her adımında en üst kalitede hizmet elde ediliyor. ” dedi.

  Zencommerce’in Avrupa’daki büyük e-ticaret firmaları arasında Türkiye ofisi bulunan tek marka olduğuna dikkat çeken Emre Gülas, uluslararası rakiplerinden farklı olarak tamamen Türkçe bir altyapı ile Türk müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt verdiklerini ve ilk yıl yapılacak ödemelerde yüzde 80 indirim sunarak yatırım riskini de minimuma indirdiklerini kaydetti.

  ‘Türk e-ticaret sektörünün büyümesine yardım edeceğiz’

  Yerelleştirmedeki başarılı alt yapıları sayesinde geniş bir kitleye ulaşma hedeflerinin olduğunu söyleyen Gülas, “Ulusal yazılımlar yerelleştirmede başarı gösteremiyor. Zencommerce olarak bu alanda Türkiye’ye %100 uyumlu yazılımlar sunarak küçük-büyük, bireysel-kurumsal fark etmeksizin herkese çözüm sağlıyoruz. Elde edeceğimiz yüksek kullanıcı tecrübesi ile Türkiye’deki bir numaralı e-ticaret yazılımı olmayı hedefliyoruz ” ifadesini kullandı.

  Zencommerce Hakkında:

  Zencommerce Türkiye, Avrupa e-ticaret sektörünün lideri Polonya merkezli Dreamcommerce şirketinin bir markası olarak Türkiye’de 2016 yılından beri faaliyet göstermektedir. Dreamcommerce, Doğu Avrupa’da 15.000’den fazla müşterisiyle bölge lideri konumundadır.

  Zencommerce.com 2012 – 2013’de Kullanıcı Dostu, 2012-2014 arasında En iyi Online Mağaza Platformu ve 2014 – 2015’de En İyi Marka unvanını almıştır.

  zencommerce-logo-1

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler