Bitcoin Kısa Bir Aradan Sonra Tekrar Yükselişe Geçti

0
10415
bermix studio aX1hN4uNd I unsplash scaled
bermix studio aX1hN4uNd I unsplash scaled

Geçtiğimiz haftalarda sert bir düşüş yaşayan Bitcoin hafta sonundan sonra tekrardan yükselişe geçti. Bitcoin’in toplam işlem hacmi 1 trilyon doları geçti. Bitcoin fiyat olarak 54 bin 200 dolar seviyelerindeki değerini ise koruyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde hafta sonu kabul olan teşvik paketi kripto para piyasasını etkilemeye başladı. 14 Mart tarihinde imzalanıp onaylanması beklenen teşvik paketinin piyasalarda oluşturduğu iyimserlik özellikle kripto para kullanıcılarını memnun ediyor. Teşvik paketinden sonra yükselişe geçen Bitcoin bir ara 54 bin 452 dolara kadar yükselirken, şu anda 54 bin 200 civarılarında değerini korumaya devam ediyor.

Bitcoin’in tekrardan şaha kalkmasının sebebinin ise kurumsal yatırımcıların dev miktarlarda yapmış oldukları yatırımlar hakkında çıkan haberler ve ünlü yatırımcıların yapmış oldukları destek açıklamaları olduğu düşünülüyor. Son 24 saatte yüzde 6,58 değeri artan Bitcoin, toplam işlem hacminde 1 trilyon dolar barajını aşmış durumda.

Yatırım devleri son dönemde temeli kripto para odaklı olan teknoloji şirketlerine yatırımda bulunmaya başladı. Bu haberlerin piyasada yayılması ise Bitcoin’in yükselişini destekleyen bir etken oldu. Soros Fund Management ve Morgan Stanley’in gibi şirketlerin aralarında bulunduğu yatırımcılar, alternatif varlıklar için yönetim şirketi olan Stone Ridge’nin Bitcoin ve kripto para alanında ortaklığı olan teknoloji şirketi NYDIG üzerinden Bitcoin için dev miktarda yatırımlar gerçekleştirdi.

Bunların dışında New York Life, Stone Ridge Holdings Group, MassMutual ve FS Investments gibi şirketler de NYDIG şirketine toplamda 200 milyon dolara yakın yatırım yaptılar. NYDIG şirketinin almış olduğu bu büyük yatırım, Bitcoin’in ilerleyen zamanlarda çok daha fazla değerleneceğini düşündürüyor.

Biz DijitalX ailesi olarak size yatırım yaparken çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. Lütfen yatırım yapmadan önce araştırmanızı ve kar zarar dengenizi düşünerek yatırım yapmayı unutmayın.

https://www.dijitalx.com/2021/02/21/bitcoin-madenciligi-yapmak-icin-17-milyon-euroluk-elektrik-caldilar/