Home Küresel Dünya ‘Depremlerin sorumlusu kot giyen kadınlar’

‘Depremlerin sorumlusu kot giyen kadınlar’

3665
0

Pakistanlı dini lider ve politikacı Maulana Fazlur Rehman, kot giyen kadınların deprem, enflasyon ve diğer olumsuz gelişmelerin nedeni olduğunu ileri sürerek ordudan operasyon talep etti.

Terör örgütlerinin saldırıları, ekonomik bunalımlar, Hindistan ile yaşanan politik gerilim ve sel felaketleri gibi doğal afetler nedeniyle kalkınmakta zorluk çeken Pakistan, tüm sorunlarına çözüm olacak bir tavsiye aldı!

Pakistan meclisinde yer alan muhafazakar bir partinin lideri ve dini lider Maulana Fazlur Rehman, İslamabad’da düzenlediği basın toplantısında Pakistan’ın önünde yatan tüm sorunların ‘kot pantolon giyen kadınlardan kaynaklandığını’ söyledi. Rehman, ordudan operasyon düzenleyerek kot pantolonlu kadınların gözaltına alınmasını istedi.

‘Un çuvalı’ gibi gezmeyen kadınların ‘hareketli kitle imha silahı’ olduğunu söyleyen Rehman, Pakistan’ın tüm kentlerinde çok sayıda ‘nükleer füze gezindiği’ uyarısında bulundu.

Rehman’a göre un çuvalı yerine kot pantolon giyen kadınlar depremlerden, enflasyondan, Belucistan’daki krizlerden, enerji yetersizliğinden ve güvenlik sorunlarından sorumlu. Rehman, kadınların ot gibi evde oturmaları halinde, Taliban saldırılarının sona ereceğini savundu.

‘Asıl düşman kot pantolonlu kadınlar’

Yıllardır Pakistan siyasetinde ismi geçen bir isim olmasına rağmen ülke sorunlarına çözüm bulmakta zorlanan Rehman, asıl düşmanın Taliban’ın Pakistan kolu olan Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP) olmadığını öne sürdü.

Rehman’a göre, ordu hemen kot pantolonlu kadınlara karşı operasyon düzenlemeli ve onlara un çuvalı giydirip eve gönderilmeli. Rehman, operasyon başarılı olursa Pakistan’a yabancı yatırımın artacağını ve enerji sorununun çözüleceğini savundu.

Pakistan Genelkurmay Başkanlığı ve Başbakan, Rehman’ın konuşması hakkında ne yorum yaptı bilinmiyor ama ülkelerinin refahı için daha mantıklı işler yaptıklarını biliyoruz. Pakistan, kısa süre önce Çin’le 46 milyar dolarlık önemli bir ticari anlaşmaya imza atmıştı.

Previous articleEuropa’nın ‘Jüpiter suratı’ göründü
Next articleDijital Sporlar Yayın Hayatına Başladı!
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.