Home Küresel Yaşam Dünyanın en nazik hırsızı

Dünyanın en nazik hırsızı

3419
0
Blanket 02
Blanket 02

Avustralya’da yaşayan evsiz adam, bir arabadan çaldığı battaniyeyi birkaç gün sonra yerine bıraktı. Hırsız, battaniyenin yanına özür notu iliştirdi.

82 yaşındaki Bert Palin, aile ziyareti için birkaç günlüğüne gittiği Sydney’den East Gosford’daki evine döndüğünde hiç beklemediği bir durumla karşılaştı. Evinin önünde bıraktığı arabasının kilitli olmadığını fark eden Palin, aracın içindeki battaniyenin yanında bir not buldu.

Notta yer alan ifade şu şekilde:

“Merhaba, çok soğuk olduğu ve gidecek bir yerim olmadığı için bir süreliğine battaniyeni ödünç aldım. Sormadan eşyanı aldığım için yaptığım özrü kabul ettiğini umuyorum. Saygılarımla, battaniye hırsızı.

Not: Battaniye çok kaşındırdı.”

Palin, iyi halinden dolayı hırsızı affettiğini ancak bir dahaki sefere daha dikkatli olacağını söyledi. Battaniyeyi ise hırsızın isteği üzerine yıkadı.

blanket

Previous articleYıldız Savaşları teknolojisi gerçek oluyor
Next articleKaspersky ‘saunada casusluk’ iddiasını reddetti
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.