Elektrikli matkap kafatasını delemiyor

0
3879
china crazy
china crazy

Çin’in güneybatısında yaşayan dövüş sanatları ustası Zhao Rui, gerçekleştirdiği gösterilerle anime karakterlerini hatırlatan hareketler sergiliyor. Gösterilerden bir tanesi, elektrikli matkaba dayanıklılık.

Belgesellerde birçok hünerlerine tanık olduğumuz Buda rahipleri sadece demir mızrakların üzerinde yatmak ve kafalarında tuğla kırmaktan çok ‘şiddetli’ numaralar yapabiliyor. Çin’in Mianzhu kasabasında yaşayan Shaolin Kung-Fu ustası Zhao Rui, son yıllarda gördüğüm en uçuk kaçık gösterileri gerçekleştiriyor.

Görüntülerde geçmişte izlediklerime kıyasla beni etkileyen iki sahne var. Bir tanesi, tabii ki elektrikli matkaba kafa tutma girişimi. Matkabı tutan kişi bilinçli olarak aleti itmiyor olsa da, saniyede binlerce kez dönen metal uca saniyelerce dayanabilmek olağanüstü bir durum.

Ağızları açık bırakan ikinci sahne, muhtemelen Rui’nin kahvaltıda bıçak niyetine kullandığı dev bir hançeri boynuna tutturarak bir kamyoneti çekmesi. Kamyoneti çeken kamyonete bağlı ipler, 24 yaşındaki Rui’nin boynunda saplanan hançere bağlı.

Russia Today’de yer alan video, aklıma Master Roshi’nin Son Goku ve Krillin’e yaptırdığı eğitimi getiriyor. Bir gün biyonik protez kullanmaları halinde Kung-fu ustalarnın ne hale geleceğini hayal etmek gerçekten güç.

‘Kafamla tuğla kırmak beni kendime getirdi’

Rui, çocukken dövüş sanatlarıyla ilgilenmeye başlamış. 16 yaşında Shaolin tapınağına verilen Rui, eğitimine Kung-fu ustalarıyla devam etmiş. Daily Mail’e konuşan Rui, matkap numarasını denediği bir keresinde derisini parçalamış.

Denemeleri artırdıkça acıya alıştığını ve güçlendiğini söyleyen Rui, ‘gençken çok sinirli biri olduğunu ancak kafasıyla tuğla kırmaya başladığından beri kendisine güveninin arttığını’ söylüyor.

Süper güçlü bir vücuda sahip olma çalışmalarına devam eden Rui yakında kafasıyla binaları yıkmaya başlayabilir.