En ihtiyaç duyulan emoji Windows 10 ile geliyor

0
4677
middlefinger
middlefinger

Microsoft’un bu yıl piyasaya süreceği yeni işletim sistemi Windows 10’un, orta parmak emojisi içereceği öğrenildi.

Microsoft tarafından Ocak ayında duyurulan ve geçtiğimiz günlerde düzenlenen Build 2015 etkinliğinde yeni özellikleri duyurulan Windows 10, ihtiyacı fazlasıyla hissedilen orta parmak emojisiyle gelecek.

Emojipedia’da yer alan bilgiye göre, emoji ‘ters çevrilmiş ve orta parmağı uzatılmış el’ olarak tanımlanıyor. Ağırlıklı olarak geliştiriciler tarafından hazırlanan emojiler, teknoloji firmaları tarafından tercihlerine göre kullanılıyor. Orta parmak emojisi yaklaşık bir yıldır mevcut olmasına rağmen, Microsoft emojiyi kullanmaya karar veren ilk büyük teknoloji firması oldu.

[Microsoft]
[Microsoft]

Orta parmak hayırlı olsun

Windows 10’un, yaz aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Windows 7, 8 ve 8,1 kullanıcılarının bedava güncelleyebileceği işletim sistemi, masa üstünün ardından mobil versiyonuyla da sunulacak. Akıllı asistan Cortana ve yeni tarayıcısı Edge ile gelecek olan Windows 10, mobile geçiş yaptığında dijital dünya milyonlarca orta parmakla dolacak.

Microsoft, Build 2015 etkinliğinde işletim sisteminin ‘Continuity’ (Süreklilik) adı verilen bir özellik içereceğini duyurdu. Continuity, Windows 10’un akıllı telefon bilgisayara bağlandığında kullanılmasını sağlayacak. Böylece telefon bir nevi bilgisayara dönüşecek.

Oyun firması Unity ile işbirliğini de duyuran Microsoft, hologram gözlüğü HoloLens’in hazırlık süreci hakkında da üstü kapalı sinyal vermeyi ihmal etmedi.