En İyi 15 Mobil Aksiyon Oyunu ve Geliştiricileri!

0
24196
call of duty 4682628 1920
call of duty 4682628 1920

Aksiyon oyunları neredeyse her platformda en popüler oyun türlerinden birisidir. Çok çeşitli aksiyon oyunları var ve bu türde için tonlarca oyun var, bu yüzden sizin için her zaman yanımızda taşıdığımız telefonlar için en iyi 15 aksiyon oyununu ve geliştiricilerini sıraladık!

1-) Call of Duty: Mobile:

Call of Duty: Mobile, şüphesiz mobil cihazlarda en popüler FPS oyunudur. Birden fazla PvP modu, kilidini açmak için çeşitli şeyler ve grafikler ile oyun oynamak mükemmel bir zevk veriyor. Modern Savaş gibi standart ölüm maçı tarzı ile birlikte Fortnite ve PUBG Mobile‘a benzer 100 oyunculu bir savaş moduna da sahip. Call of Duty: Mobile şu anda türün en iyisi ve bu yüzden ilk olarak önereceğimiz oyun.

Google PlayApp Store

2-) Brawl Stars:

Brawl Stars, Clash of Clans ve Clash Royale‘nin geliştiricileri olan Supercell‘den yeni bir aksiyon oyunu. Bu oyun bir dövüş tarzı ile oyuncuları karşı karşıya getiriyor. Oyun modlarının genelinde üçe karşı üç kişilik takım savaşları bulunuyor, ikiye karşı iki ve bire karşı bir savaş modu da oynanabiliyor. Çevrimiçi eşleştirme ile oynanan oyun basit mekanik özelliklere sahip.

Google PlayApp Store

3-) Ailment:

Ailment, klasik ve retro bir oyun. Oyun, bir grup farklı silah, çok oyunculu destek ve bol miktarda şiddet içeriyor. Küçük çocuklar için iyi bir oyun değil. Kontrolleri öğrenmesi kolay ve retro grafikleri ile büyüleyici bir oyun. Ayrıca birçok küçük detaylara sahip. Oyunda, her seferinde kendinizi canlandırmak için bir reklam izlemeniz gerekse bile oyun retro bir ihtişama sahip.

Google PlayApp Store

4-) Blackmoor 2:

Blackmoor 2, bazı eğlenceli unsurlara sahip 2D bir oyun. Eski Castlevania oyunlarına benzer bir deneyime sahip. Bununla birlikte oyun, çok oyunculu, çevrimiçi PvP ve serbest inşa modu ile birlikte geliyor. Ara sıra küçük hataları var ancak oyun zevkinizi bozacak kadar ciddi bir hata dizisi söz konusu değil.

Google PlayApp Store

5-) Evoland 2:

Aksiyon türü benzer olan diğer çeşitli türleri de kapsayabilir ve Evoland 2‘de buna örnek. Oyun içerisinde ilerleme kaydedildikçe oyun grafikleri ve mekanikleri değişiyor. Retro bir efsane olan Zelda tarzı dövüş ve 2D grafiklerle bu oyunu oynuyor olabilirsiniz. Serideki ilk oyun çok benzer ve çok daha ucuz. Evoland 2, ücretli bir oyun ancak oyunu oynayanlar çok memnun. Google Play için 30,99₺, Apple App Store için 26,99₺

Google PlayApp Store

6-) GRID Autosport:

GRID Autosport, yeni bir yarış oyunu ve 2019’un gerçekten en mükemmel oyunlarından biri. 100 farklı araba ve yarışmak için 100 etkinlikle öne çıkıyor. Bu büyük ve derin bir oyun, ancak aksiyonlu yarış kökünü asla kaybetmiyor. Fiyat etiketi ülkemiz için yüksek olsa bile, gerçekten mükemmel oyunlardan biri. Google Play için 67,99₺, Apple App Store için 69,99₺

Google PlayApp Store

7-) Half Brick Studios:

Çoğu insan Halfbrick Stüdyolarını duymuştur. Kütüphanelerinde çok sayıda büyük oyun var ve hepsi çoğu kişinin bildiği iyi aksiyon oyunları. Oyunlara örnek olarak Dan The Man, Fruit Ninja ve Jetpack Joyride sayılabilir. Oyunlarının hepsi muhteşem, renkli grafikler, aile dostu içerik ve basit kontrollere sahiptir. Tüm aksiyon oyunlarında silahlar, patlamalar veya bunun gibi şeylerin zorunluluğu yok, Halfbrick Stüdyolarıda bunu kullanmayı tercih etmiş. Oyunları genellikle ücretsizdir ve hepsi aksiyon-arcade türündedir.

Google PlayApp Store

😎 Into the Dead 2:

Into the Dead 2, mobil cihazlarda oynanabilecek en güzel oyunlardan biri. Silahlı bir şekilde bir tarlada koşuyorsun ve kendini zombi sürüsüne karşı savunuyorsun. İkinci oyun ilk oyuna göre çok şey katıyor. İkinci oyun, birden fazla son, daha fazla silah, bir köpek arkadaş ve hatta bazı kule savunmalarını içeriyor.

Google PlayApp Store

9-) MADFINGER Games:

MADFINGER Games, Google Play’de çeşitli aksiyon oyunlarına sahip bir geliştiricidir. En popüler oyunları Dead Trigger, Dead Trigger 2 ve UNKILLED. Her biri, olağanüstü grafikler, iyi silah mekaniği, yapılacak tonlarca şey ve UNKILLED söz konusu olduğunda çevrimiçi çok oyunculu desteği ile birlikte diğer oyunlardan öne çıkıyor. MADFINGER ayrıca Shadowgun serisi FPS oyunlarını da yapıyor. Bunlar daha geleneksel bilimkurgu tarzı FPS ve tartışmasız türünün en iyileri arasında. Hepsi mükemmel aksiyon oyunları.

Google PlayApp Store

10-) Maple Media games:

Maple Media, Google Play’de çeşitli ekstrem spor oyunlarına sahip bir geliştiricidir. Buna Skateboard Paty 3, Snowboard Party, Mike V: Skateboard Party ve yeni çıkan Tony Hawk Skate Jam gibi klasikler de dahildir. İlerleme hızı iyi ve grafikler bir mobil oyun için beklenileni veriyor. Bu oyunların en büyük problemleri ise zaman zaman karmaşık olan kontrollerdir, ancak oyuna hakim olduğunuzda bu sizi etkilemeyecektir.

Google PlayApp Store

11-) The Mighty Quest for Epic Loot:

The Mighty Quest for Epic Loot, mobil cihazlar için yeni hack-slash yani direkt düşmanı yok etme türünde oyunlarından biridir. Oyun basit ve tek elle kontrol edilebiliyor, fazla fazla dövüş ve kahramanınızı özelleştirmek için 1000’den fazla ürün var. Kullanıcıların yorumlarına bakıldığında oyundan herkesin memnun olduğu görülüyor.

Google PlayApp Store

12-) PPKP:

PPKP yeni bir arcade oyunudur. Beat’em up mekaniği, çok basit kontroller ve bazı ekstra şeyler içerir. 2D ortamda gezinip, kötü adamları çekiçliyorsunuz ve çeşitli eşyalar topluyorsunuz. Kullanıcılar retro tarzda olan bu oyuna başladığınızda bırakamadığınıza dair yorumlar yapıyor

Google PlayApp Store

13-) RAYARK:

Rayark, Google Play’de bir geliştiricidir ve gerçekten iyi ritim oyunları yapan birkaç geliştirici den biridir. Oyunlarına Cytus I ve II, VOEZ, Deemo, Mandora, Implosion ve Sdorica örnek olarak verilebilir. Tüm bu oyunlar oldukça basit başlar ve oldukça hızlı bir şekilde yoğunlaşır. Her oyunun çalınacak şarkıların bir listesi ile birlikte bir anlatımı vardır.

Google PlayApp Store

14-) Sky Force Reloaded:

Sky Force Reloaded, tonlarca aksiyona sahip 2D’ye benzer grafikli bir oyun. Her seviye farklı bir savaş alanında oluyor, düşmanları yok ediyor, seviye hedeflerini tamamlıyor ve yok edilmekten kaçınıyorsunuz. Oyun aynı zamanda kilidini açmak için çeşitli uçaklara, yükseltmelere ve işleri kolaylaştırmak için kartlara sahip. Deneyimi güzel, renkli grafikler, seslendirme çalışmaları ve iyi bir film müziği ile oyun kullanıcılardan tam not alıyor.

Google PlayApp Store

15-) The Swords of Ditto:

Çok sayıda oyun mekaniğine sahip bir aksiyon-macera oyunu. Oyun kontrol yapısı nedeniyle kötü bir başlangıç ​​yaptı. Bununla birlikte, geliştiriciler daha sonra daha iyi kontroller ekledi ve insanlar şimdi oyunu beğeniyor gibi görünüyorlar. Oyunda RPG ilerlemesi ve görülecek ve yapılacak çok şey var. Ayrıca keşfetmek için zindan ve savaşmak için bir sürü kötü adam da bulunuyor.

Google PlayApp Store