Salı, Haziran 25, 2024
More

  Robert Downey Jr. kıskanırdı: Ev yapımı Demir Adam eldiveni

  Lazer meraklısı bir girişimci, Robert Downey Jr.’ı kıskandıracak bir icada imza attı. Patrick Priebe’nin geliştirdiği Demir Adam eldiveni, sahibine gerçek anlamda süper kahraman güçleri kazandırıyor.

  Gençlerin lazer teknolojisine olan ilgisi, sosyal medya ile zaman öldürmekten çok daha verimli işler yapmalarını sağlıyor. Buna en iyi örneklerden biri, ilk lazer kılıcını 20 yaşında yapan ve lazerli drone gibi icatlarıyla YouTube’da yaratıclığını sunmaya devam eden Drake Anthony.

  Karşımıza yeni çıkan bir diğer mucit ise merakını daha üst seviyeye taşımış olan bir girişimci. Laser Gadgets adında firması bulunan Patrick Priebe, evinde Demir adam eldiveni üretmeyi başardı.

  Pirinç ile ateşleme mekanizması

  Priebe, avuçlarını açıp kapatarak ateşlediği 700 mW’lık lazerler balonları patlatabiliyor, ahşap ve plastik üzerinde iz bırakabiliyor. Eldivenin üzerinden kırmızı, avuç içinden mavi lazer ateşleyebiliyor. Dahası, eldivenin üstünden menzili çok düşük olsa da silah niyetine alüminyum bir levha ateşleyebiliyor. Dahası, karton ve plastikten yapılma roketleri de var.

  Eldiveni ağırlıklı olarak alüminyumdan yapan Priebe, renk olarak metalik kırmızı ve şeker kırmızısı kullanmış. Ateşleme mekanizmasının ana maddesi ise pirinç.

  Avengers: Age of Ultron filminden ilham aldığını söyleyen Priebe, lazer eldiveni 3 haftada yapmış.

  Cnet’te yer alan bilgiye göre, şirketinin web sitesi üzerinden satmayı da düşünüyor. Videodan anladığım kadarıyla Priebe ilerideki denemelerinde lazeri daha iyi hedefe odaklayacak bir sistem deneyebilir.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler