Çarşamba, Haziran 26, 2024
More

  Fallout 4’ün ilk gün hedefi: 750 milyon dolar

  Video oyun dünyasında 2015’in rekorlarını kıracağına kesin gözüyle bakılan Fallout 4, 10 Kasım’da Steam’de satışa sunulmasının ardından şimdi de oyun mağazalarında rafları kaplayacak.

  Kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalma mücadelesi vereceğiz RPG’nin (Role Playing Game) Steam fiyatı 179 TL olarak belirdi. Oyun, geride kalan birkaç gün içinde 470 binden fazla oyuncu ile Steam’de 1 numaraya yükselmekte zorlanmadı.

  Bethesda Softworks, PC ve konsollar için oyun mağazalarına gönderilen 12 milyon kopyanın da benzer bir çılgınlığa maruz kalacağını tahmin ediyor. Mağazalara gönderilen tüm oyunların satılması halinde Fallout 4 PC ve konsollardan en az 750 milyon dolar gelir elde edebilir. Gamespot’da yer alan bilgilere göre, Fallout 4 iTunes AppStore’da da 1 numaraya çıkmış durumda. Oyunun 10 Kasım’da yapılan sunumu ise 240 binden fazla izleyiciyle Twitch’in 2015 rekorunu kırdı.

  Gerçek hayattan kopacağız

  Fallout 4, nükleer kıyametin ardından Vault 111’den sağ kalan tek insanı temsil ettiğiniz bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Oynama süresi oldukça uzun olan Fallout 4, süper grafikler ve aksiyon sayesinde video oyun dünyasının 2015’teki büyük kapanışını yapacağa benziyor.

  Hayal gücümüzü, zekamızı ve yaratıcılığımızı besleyen video oyunlar ne kadar hayatımızda olursa o kadar iyi. İstatistikler de video oyun stüdyolarının birbiri ardına giderek artan satış rakamları elde ettiğini gösteriyor.

  Call of Duty: Black Ops III ilk üç gününde 550 milyon dolarlık satış yaparken, Halo 5: Guardians ilk haftasında 400 milyon doları geride bırakmıştı. COD serisi geride kalan 10 yılda 10 milyar dolarlık toplam satışa ulaşırken, Halo serisi 5 milyar doları geride bıraktı.

  Darısı, 2016’ın başına.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler