Home Donanım&Elektronik Giyilebilir teknolojiler Fitbit kurucusu da CES’de konuşma yapacak

Fitbit kurucusu da CES’de konuşma yapacak

3128
0
fitbit ceo
fitbit ceo

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından olan CES, bu yıl 6-9 Ocak 2016  tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenleniyor. Fuarda birçok teknolojik yeniliğin yanı sıra, teknoloji firmalarının üst düzey yöneticileri de konuşmalar yapıyor.

Bunlardan biri de CES’te düzenlenecek Leaders in Technology (LIT) etkinliği olacak. Etkinlikte Fitbit’in kurucusu ve CEO’su James Park bir konuşma yapacak. Konuyla ilgili açıklama eski adı CEA yeni adı CTA olan CES fuarının düzenleyicisi firmadan geldi. Yapılan açıklamaya göre LIT etkinliği 7 Ocak 2016 tarihinde Las Vegas’ta bulunan Wynn otelinin Lafite salonunda düzenlenecek. Etkinlikte sadece Fitbit kurucusu değil birçok teknoloji firmasının önde gelen ismi de yer alacak.

2007 yılında kurulan James Park ve Eric Friedman tarafından kurulan Fitbit, aktivite takibi yapabilen akıllı bileklikler üretiyor. Dünya çapında satılan birçok ürüne sahip olan Fitbit özellikle nesnelerin interneti ve giyilebilir teknolojiler konusunda önde gelen firmalardan biri. Bugüne kadar 30 milyon ürün satan firma, dünya çapında 55 ülkede faaliyet gösteriyor.

Previous articleYeni stormtrooperlar iPhone’dan ilham aldı
Next articleParçacık hızlandırıcılar masaüstü boyutuna gelecek
Supugti Mupugti
2011 yılında THY'nin Rio de Janeiro-İstanbul seferiyle Türkiye'ye göç eden Supugti, o yıldan bu yana kodlama alanında kendini geliştiriyor. Gündüzleri mağarasında video oyun oynamaktan hoşlanan Supugti, gece yarısından sonra insan beyni yemekle meşgul oluyor. DijitalX'te basın bültenlerini ve içerik anlaşması kapsamındaki yazıları girmekten sorumludur.