Flyboard Air ile uçmaya hazır mısınız ?

0
3882
flyboard air 1
flyboard air 1

Günümüzde su üstünde kuvvetli bir şekilde su püskürterek insanların bir nevi uçmasını sağlayan Flyboard’ları biliyorsunuzdur.

Flyboard
Flyboard

İşte bu Flyboard’ların en ünlü üreticilerinden Zapata Racing şirketi insanların aklını tam anlamıyla başından almak için flyboard’larındaki suya bağımlılığı ortadan kaldırdı ve yanmalı motor ile her yerde havada durabilme imkanı sunan Flyboard Air modelini tanıttı.

Video  internete düştüğünde insanlar bunun ya büyük bir şaka operasyonu olduğunu ya da gelmiş geçmiş en havalı icat olduğunu düşündüler. Ne mutlu ki gerçekten yapıldığına inananlar haklı çıktı ve Zapata Racing resmi sitesine ürünü koymakta gecikmedi.

Satın almak için biraz beklemek gerekiyor

Zapata Racing şirketinin kurucusu, Franky Zapata üzerinde yaklaşık 4 yıldır çalıştıkları bu projeyi başta sırta takılabilir olarak düşünmüş. Ancak daha sonra yakıt tankı ve motorlar sırtta hörgüç gibi görüneceğinden ve güvenlik açısından ayak altı kadar güvenlikli olmayacağından son halini bu şekilde tasarlamış.

Flyboard Air yaklaşık 10 dakikalık bir uçma kapasitesine sahip. Bu süre zarfında 3 kilometreye kadar yol alıp maksimum olarak 150 km/saat bir hıza da ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca videodaki testte alınan sonuçlara göre Flyboard Air, 3 dakika 55 saniyede 30 metre yüksekliğe erişebiliyor.

flyboard-air-3Bu muhteşem icat bir joystick aracılığı ile rahatlıkla kontrol edilebiliyor.

Flyboard Air henüz prototip aşamasında ve 2016 yılında piyasada olmayacak bu nedenle henüz fiyatı da belli olmuş değil. Fiyatı da çok absürd olmadığı müddetçe çok ama çok sayıda satış yapabilirler, Zapata Racing şirketi bu defa turnayı gözünden vurmuş olabilir.