Home Teknoloji Full Throttle PS4 ve PS Vita’ya uyarlanacak

Full Throttle PS4 ve PS Vita’ya uyarlanacak

3486
0
fullthrottle 0001
fullthrottle 0001

LucasArts’ın çocukken en bayıldığım oyunu Indiana Jones: Fate of Atlantis ise sanırım ikinci sırada Full Throttle yer alıyordu. Oyunun en çok aklımda kalan kısmı ise son derece başarılı demosu oldu. LucasArts, macera-strateji oyunlarıyla 90’lı yıllara damga vurduğu gibi Y jenerasyonunun genel kültürüne hatırı sayılır bir katkı yapmıştı.

Walt Disney tarafından satın alındığı 2012’den bu yana sadece lisans şirketi olarak hayatına devam eden LucasArts’ın dahi oyun tasarımcısı Tim Schafer, San Francisco’da düzenlenen PlayStation Experience etkinliğinde oyunseverleri sevindirecek yeni bir açıklama yaptı. Motosiklet çetesi lideri Ben’in (iyi adam) 2040’lı yıllardaki dünyada geçen macerası, PS4 ve PS Vita’ya uyarlanacak.

Bir sonraki sabırsızlık: Day of the Tentacle

Schafer, geçtiğimiz yıl düzenlenen PlasyStation Experience’da imzasını taşıyan bir diğer efsane oyun Day of the Tentacle’ın da PC ve PlayStaion’a uyarlanacağını açıklamıştı. Veletken defalarca bitirdiğim oyun henüz PC’de olmasa da, bir diğer klasik Grim Fandango Ocak ayında Steam’de sunulmuştu.

Full Throttle’ı da Fandango’yu yeniden uyarlana Double Fine Productions stüdyosunun geliştirmesi bekleniyor. Bizlere düşen şimdi sabırlı olup FT ve Day of the Tentacle’ı beklemek.

Previous articleBill Gates’in dünyayı kurtarma planı: Mission Innovation
Next article16 kurt, 11 bin 571 avcı
Müfit Yılmaz Gökmen
Editörlük kariyerine 2009'da hurriyet.com.tr dış haberler masasında başladı. Şubat 2012'de ntvmsnbc (ntv.com.tr) bilim-teknoloji editörü oldu. İki yıl süren bu tecrübenin ardından iki yıl Al Jazeera Türk bilim-teknoloji editörlüğü yaptı. Bugün DijitalX'in yanı sıra bugün farklı mecralar için de içerik üretmeye devam ediyor.