Pazartesi, Temmuz 15, 2024
More

  Galaxy Note 7 Otel Odasında Patladı

  Samsung tarafından satışı durdurulan ve geri toplatılan Galaxy Note 7 serisi cihazlardaki patlama probleminin son kurbanı Avustralya’lı bir kullanıcı oldu.

  Son model cihaz sahibi kullanıcının otel odasında patlayan Galaxy Note 7, odada 1.800 Avustralya Doları (1.383 Amerikan Doları) civarında hasar oluşturdu. Bütün hikayeyi Reddit’te Crushader ismiyle paylaşan kullanıcının anlattıkları şimdiden büyük ilgi topladı.

  “Yepyeni aldığım Note7 bu sabah uyurken şarj esnasında patladı”, “Telefon tamamen kızardı, SIM kapağını çıkarıp SIM veya SD kartı almam mümkün değildi. Orijinal kablo ve şarj cihazı kullanıyordum. Alevleri söndürmek için otel odasının çarşafını ve halısını kömür haline getirmem gerekti, hatta bunu yaparken bir parmağımı da yaktım”

  Galaxy Note 7“Samsung bana bu kasanın Avustralya’daki ilk kasa olduğunu söyledi” diyen kullanıcı, şöyle devam etti “Samsung dükkanına gittiğimde bana geçici olarak J1 cihazını ve oteldeki oluşan hasarı karşılayacaklarına dair söz verdiler”

  Samsung inceleme başlattı

  Böylelikle bu olay da Samsung’un Galaxy Note 7 talihsizliğindeki seriye eklenmiş oldu. Samsung’un ‘geri çağırma’ duyurusunda cihazın patlama ve aşırı ısınma sorunlarına dair bir kaç rapor da yer alıyordu.

  “Yeni Galaxy Note 7’nin kasalarındaki geri dönüşlerde yaptığımız incelemelerde pildeki bir sıkıntıyı keşfettik. An itibariyle (Eylül 1) uluslararası olarak rapor edilen 35 kasa var. Bunların yanında, dağıtıcılarımızla piyasaya dağılmış sorunlu cihazları bulmak için bir inceleme başlatmış bulunuyoruz.”

  Samsung ayrıca Note 7 almış olan kullanıcılarına destek vereceğine söz verdi. Şirket, kullanıcıların telefonlarını yeni gelecek kasalarla değiştirmeye gönüllü olduğunu bildirse de Reddit kullanıcısı Crushader’ın bundan haberi yokmuş gibi görünüyor; “Kıvılcımlar çıktı ve telefon açıldı, ardından alevler ve duman geldi. Etrafı görmeye çalışırken az kalsın panik atak geçiriyordum”

  Geri çağırma sürecinin Samsung’a maliyeti ise her anlamda büyük oldu. Şirketin son projesi Galaxy S7’nin başarılı olması kar marjını ciddi seviyede artırmışken Note 7’den beklentiler de bu yükselişin devam edeceği yönündeydi. Şirketin uğraştığı maddi ve manevi sorunlara yeni duyurulan Apple iPhone 7’i de eklenecek.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler