Google Asistan artık bağış da yapıyor !

0
4873
google assistant 004
google assistant 004

Google Asistan birçok talimatı anlayıp size yardımcı olabiliyor. Son aldığımız bilgilere Google Asistan artık sizin yerinize bağış da yapabiliyor.

Google bağış özelliğini geçtiğimiz ay sessizce devreye soktu. Şu an için sadece Amerika’da geçerli olan bu özellik yakın zamanda ülkemize gelir mi bilinmez. 9to5Google websitesinin haberine göre “Hey Google, donate to charity” ya da  “Okay Google, make a donation” talimatlarını vermek bağış yapmak için yeterli.

Siz talimatı verdikten sonra Asistan size hangi derneğe bağış yapmak istediğinizi soruyor ve ilk etapta 10$ bağış yapmanızı öneriyor. Kullanıcılar isterse işlemin başlangıcındaki rakamı değiştirebiliyor.

Detayları belirledikten sonra , Google Asistan’ın bağış yapması için kullanıcının ‘’yes’’ ya da ‘’donate now’’ talimatını vermesi yeterli oluyor. Bağışlar akıllı telefondan yapılabileceği gibi akıllı hoparlör ve akıllı ekranlarda da çalışıyor ama onaylamak için akıllı telefona ihtiyaç duyuyor.

Bahsettiğimiz gibi bu özellik şu an için sadece A.B.D. ile sınırlı. Google Asistan ile yapılan bağışların, bir websitesini ziyaret etmekten ve bankacılık bilgilerinin not alıp para göndermekten daha kolay olduğu su götürmez bir gerçek.