Salı, Temmuz 16, 2024
More

  Greyp G12H elektrikli bisiklet: Tek şarjla tam 240 km !

  Greyp Bisikletleri geçtiğimiz hafta Greyp G12H isimli modelini duyurdu. Bundan daha önce de yine bir sokak modeli olan G12 ve bunun spor versiyonu G12S’i piyasaya tanıtan Greyp firması elektrikli bisiklet sektöründe hali hazırda çalışmaları bulunan büyük firmalara (Audi, Bosch vb.) ciddi bir rakip olacağa benziyor.

  Greyp G12H 3kWh (kilowatt.saat)’lik lityum iyon bataryası ile yaklaşık 45 km/saat hıza ulaşabiliyor ve şirketin açıklamasına göre tek bir şarj ile 240 kilometre yol alıyor. Bisikletin ağırlığı belirtilmedi henüz ancak Greyp markasının benzer modelleri yaklaşık 55 kilogram geliyor ki G12H de onlardan çok farklı olmadığından benzer bir ağırlıkta olacağını tahmin edebiliriz.

  Menzil rekortmeni

  Greyp, modelin günlük yaşama uyumlu her an kullanabileceğiniz şekilde tasarlandığını belirtiyor. Bu da demek oluyor ki yemek siparişlerini Greyp bisikletleriyle getiren kuryeler çok yakındır. Şu anda fiyatı belli değil ve sadece ön sipariş alınıyor ancak Greyp hedeflediği ön sipariş rakamlarına G12 modelinde ulaşmış ve bunun için insanlara teşekkürünü sunuyor.

  Tabii bir yandan da G12H’ı da çıkartıp gönülleri iyice fethetmeye çalışıyor. Yeni model G12H şu anda basına çıkmış elektrikli bisikletler arasında en hızlısı değil. Veya en ucuzu veya en hafifi de değil. Ancak tek bir şarj ile gidebileceği mesafe anlamında diğer marka ve modellere göre ciddi bir üstünlüğü var. Greyp de bu özelliğin insanları G12H modelini satın alma yönünde cesaretlendireceğini biliyor ve reklamlarında hep ön planda tutuyor.

   

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler