‘Güneş’in yanında dev üs gemisi’

0
5676
ufo soho
ufo soho

Güneş’in faaliyetlerini gözlemleyen SOHO uydusunun yeni görüntülerinde, uzaylılara ait dev bir üs gemisi belirdiği öne sürüldü.

Güneş’i çekirdeğinden tacına (korona) kadar 1995’ten bu yana inceleyen Güneş ve Heliosfer Gözlemevi (SOHO), yeni görüntülerinde ‘dev bir üs gemisi’ yakalamış olabilir. Ufo takipçilerine göre, hesabını nasıl yaptıklarını bilmediğim üs gemisi ABD’nin Idaho eyaleti kadar büyük; 216 bin kilometrekare.

Büyüklüğü değil ama şeklinden dolayı Idaho’ya benzetildiğini düşündüğüm ‘cisim’, SOHO’nun 15 Temmuz’da elde ettiği fotoğrafta yer alıyor. Görüntünün yakınlaştırılarak incelendiği YouTube videosunda uzay gemisi benzeri bir cisim beliriyor.

Videolara bakıp kararı kendiniz verin

Sonu gelmeyecek bu tür iddialar ne kadar doğru bilmek muhtemelen mümkün olmayacak ama geçmişte SOHO ve SDO (Güneş Dinamikleri Gözlemevi) görüntülerine dair birçok iddia öne atıldı. Bunlardan en dikkat çekeni, 2011’de bir Güneş fırtınasının görünmezliğini geçici olarak devre dışı bıraktığı ‘uzay gemisiydi.’

Merkür’ün yörüngesindeki uzay aracının güç kalkanı, Güneş’ten saçılan yoğun radyasyona maruz kalınca kendini ele vermişti…

SOHO ve SDO görüntülerine yönelik diğer öne çıkan görüntülerden ikisi ise aşağıda. İlki, Güneşin yüzeyine çok yakın bir uzay gemisi olduğunu öne sürüyor.

https://youtu.be/OjeCBk_UsNU

İkincisi, Güneş’ten çıkarak uzaklaşan dev bir gölgeyi gösteriyor (0:09-0:17).

https://youtu.be/1EOAMdO0YTc