Huawei Mate XS Türkiyede, Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!

0
5689
Opera Anlık Görüntü 2020 04 07 211811 consumer.huawei.com
Opera Anlık Görüntü 2020 04 07 211811 consumer.huawei.com

Huawei, Mate 30 serisinden sonra Google’sız gelen bir diğer cihazı Mate XS’i türkiyede satışa sundu. Katlanabilir telefon sektörüne farklı bir bakış açısı olan Mate XS, Türkiye fiyatıyla dudak uçuklatıyor.

Katlanabilir telefonlar henüz yaygınlaşmadığı için yüksek bir fiyat etiketleri ile karşımıza çıkıyor. Ancak, Huawei Mate Xs fiyatı ilk duyulduğunda gerçekten dudak uçuklatacak biçimde.

Geçtiğimiz günlerde oldukça fazla kampanya ile açılan Huawei Türkiye Web satış mağazasında listelenen Mate XS, 29.999 TL’lik fiyatı ile en yakın rakibi olan Galaxy Z Flip’in fiyatının iki katından daha fazla bir fiyata sahip.

2500 Euro olarak belirlenen yurt dışı fiyatı doğrudan TL’ye çevrildiğinde 18000 TL’nin üzerinde bir fiyat ortaya çıkıyor. Ülkemizin yüksek vergi dilimi sebebiyle Mate XS’in fiyatı 29.999 TL gibi bir fiyatta.

İşlemci ve kamera konusunda amiral gemisi özelliklerini taşıyan bu cihaz, ülkemizde resmi olarak satılacak ilk 5G frekansına sahip telefon olacak.

Huawei’nin HMS (Huawei Mobile Services) servisi her ne kadar Google gibi zengin olmasa da kullanıcılarını memnun etme kousunda çok geride değil. Google bulunmayan Huawei cihazlarda bulunan HMS, bu cihazda da bizlere merhaba diyor.

Mate XS’in fiyatı ve Google’sız oluşu bu cihazı türkiyede başarısız kılacak gibi görünüyor. Galaxy Z Flip’in fiyatına çok derken Mate XS’in bu fiyatı, cihazın neredeyse hiç satış yapamayacağını belli ediyor.