Instagram masaüstü versiyonuna yeni özellikler eklemeye devam ediyor

0
6225
smartphone 1701096 1920
smartphone 1701096 1920

Instagram masaüstü versiyonunu geliştirmeye ve yeni özellikler katmaya devam ediyor. Yakın zamanda direkt mesaj özelliğini masaüstü kullanıcılar için aktif eden sosyal medya devi şimdi de canlı yayın özelliği için çalışıyor.

Öncesinde sadece mobil sürümlerde kullanılan direkt mesajlar, yakın zamanda masaüstü kullanıcıları için de aktif edilmişti. Instagram şimdi farklı bir özelliği daha masaüstü kullanıcılarına sunmak için kollarını sıvadı. Artık Instagram üzerindenki canlı yayınlar masaüstü üzerinden de izlenebilecek.

Instagram Direct Message

Masaüstü cihazlar için canlı yayınlar ve direkt mesajlar

Karantina sebebiyle insanlar zorunlu olarak evlerinde vakit geçiriyorlar. Şirketlerin evden çalışma sistemine dönmesi ve insanların evde daha çok vakit geçirmeleri, evlerdeki bilgisayar kullanımı oranının artmasında etkili oldu. Özellikle insanların evlerine hapsolmasından sonra bilgisayar ve internet kullanımı büyük ölçüde arttı. Whatsapp ve Instagram’ın masaüstü sürümlerine bu dönemde daha önce hiç olmadığı kadar ilgi gösterildi. Kullanıcıların yapmış olduğu geri bildirimleri değerlendiren firma bu konuda masaüstü uygulamasına yeni özellikler getirmeye başladı.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl denemelere başlanan ”Direkt Mesaj” özelliği, bazı kullanıcılar için Instagram masaüstü üzerinden kullanılabilir hale geldi. Artık direkt mesajlarınızı kontrol etmeniz için veya direkt mesaj atmanız için akıllı telefona sahip olmanız ve yanınızda bulundarmanız gerekmeyecek.

Direkt mesaj özelliği henüz her kullanıcı için aktif değil. Bildiğiniz gibi her özellik kullanıcılara aynı anda ulaşmıyor. Özellikle sosyal medya içeriklerini yöneten kişiler için bu özellik çok kullanışlı olacak gibi görünüyor.

Mobil kullanıcılar da unutulmadı. ”Hassas İçerik” özelliği geliyor.

Instagram hassas içeriklere karşı da çalışıyor. Özellikle bu konudaki katı tutumu nedeniyle bazen kullanıcılarından eleştiri alıyor. Fakat bu Instagram’ın bu tutumu bir grup tarafından da yetersiz bulunuyor. Bu konuda çalışmalar yapan firma yeni bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. ”Hassas İçerik” kısıtlamasıyla bazı gönderiler otomatik olarak filtrelenecek. Henüz hangi içeriklerin ”Hassas İçerik” statüsüne gireceği belli değil. Kullanıcılar tarafından NFSW(+18) içeriklerin bu kategoriye girmesini bekleniyor.

Bu özellikle ilgili olarak paylaşılan bir diğer özellikse hesabın içerisinde varsayılan olarak geleceği ve isteğe bağlı olarak sunulacağı yönünde. Hassas içerik yönetimi istenirse ayarlardan kapatılabilecek. Henüz bu özelliğin detayları hakkında Instagram tarafından detaylı bilgi paylaşılmadı. Bu özelliğin uygulamanın kararlı sürümüne ne zaman ekleneceği hakkında maalesef kesin bir bilgi bulunmuyor.

https://www.dijitalx.com/2019/11/15/instagram-begenileri-artik-gorulemiyor/
https://www.dijitalx.com/2019/10/08/instagramdan-stalkerlari-yikan-karar-takip-icerigi-kaldiriliyor/