Salı, Haziran 25, 2024
More

  iPhone’u Unutun, Bu Japon Robot Telefonu İstiyoruz

  Bu günlerde telefonlar gittikçe birbirine benzemeye başladı. Fakat Sharp yeni telefonuyla bu trendi takip etmek istemiyor. RoBoHon, modern bir akıllı telefon ve her vakit ulaşabileceğiniz sanal bir asistanın, bir robotun vücuduna aktarılmış hali. RoBoHon hayatınız boyunca sahip olmak istediğiniz robot arkadaşınız olacak.

  RoBoHon ön siparişte mevcut durumda fakat pahalıya patlayabilir. Pahalıya patlamak dendiğinde çoğu insan binlerce lira düşünmeye başlar – “iPhone kadar pahalı mıdır?” Arkadaşlar, evet, ve dahası, $1,800 kadar. Bu yüksek teknolojili bir ‘oyuncak’ için oldukça fazla bir miktar. Bununla da kalmayıp, RoBoHon’un ses tanıma özelliklerini kullanabilmek için aylık $6 ödemeniz gerek. İyi haber şu ki, RoBoHon bir harika.

  RoBoHon 20cm’den biraz kısa, ve genel olarak sesinizle kontrol ediliyor. Buna rağmen daha karmaşık vazifeler için arkasında dokunmatik bir ekrana sahip. Ne mi yapıyor? Bir telefonun yaptığı her şeyi: arama yapmak, email göndermek vs. Fakat sadece her daim mutlu bir robotun sağlayabileceği tatlılıklar ile birlikte.

  Bebek gibi taşıyabilirsiniz

  RoBoHon mesajlarınızı okuyacak, sonra ona söylediğiniz cevapları gönderecek, selfie veya grup fotoğrafı çekmenize yardım edecek ve başındaki projektör sayesinde, görselleri duvarda veya diğer yüzeylerde gösterebilecek. Eğer o fotoğraflardan herhangi biri gözlerinizi yaşlandırırsa, RoBoHon her şeyin iyi gittiğini ve sizi sevdiğini söyleyecek. Daha ne istenir ki?

  Daha yüksek düzeyde bir telefon isteyebilirsiniz. Çünkü RoBoHoN’un 2 inçlik ekranı, 320 x 240 piksel çözünürlükte, ve Snapdragon 400 çipi tam olarak güncel değil. Ayrıca, birkaç yadırgayıcı bakışlara da katlanmak zorundasınız, çünkü telefonunuz küçük bir robot gibi gözüküyor ve davranıyor. Örneğin, arama yapmak için RoBoHon’u kullanacak olmanız biraz garip gözükebilir, onu özel yapım çantasında bebek gibi oradan oraya taşıyacak olmanız gibi. Toplumdan dışlanmış biri gibi görünmeniz ödeyeceğiniz küçük bir bedel, çünkü RoBoHon’a sahip olmak gelecekte yaşıyormuşsunuz gibi olacak.

  Ne yazık ki ürün şimdilik sadece Japonya’da mevcut, ve 26 Mayıs’ta satışa sunulacak. Sharp nadir olarak Japonya dışına telefon satıyor, bu yüzden RoBoHon’u Galaxy S6 veya iPhone’un yanında görmek bizi oldukça şaşırtır.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler