İTÜ GATE, girişimcleri Amerika’ya taşımaya devam ediyor

0
2717
1480443499 ITU GATE
1480443499 ITU GATE

İTÜ ARI Teknokent’in firmaları ABD’ye taşıyarak uluslararası birer markaya dönüşmeleri adına düzenlediği ITÜ GATE Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı, farklı ölçekteki tüm firmalara hizmet verecek şekilde yenilendi. ITÜ GATE’in yeni dönemine başvurular 14 Aralık’ta başlıyor. İTÜ GATE sürecine katılmak isteyen firmalar http://www.itugate.com/adresinden programa başvurabiliyor.

ITÜ GATE firmalara, eğitim, danışmanlık, mentorluk ve Amerika’da ofis desteği sunuyor. Bu yapısıyla ITÜ GATE, firmaları yurt dışında komple bir şekilde destekleyen en kapsamlı program konumunda bulunuyor. Firmaların uluslararası bağlantılara açılmasını hızlandıran program, firmaların ihtiyaçlarına göre 6 aya kadar uzatılabiliyor.

İTÜ GATE süreci iki kısımdan oluşuyor. Öncelikle programa seçilen firmalar Türkiye’de özellikle ABD pazarına giriş stratejileri, pazar araştırması, ürünün rekabetçi avantajlarını konumlandırma, hikayeleştirme, fiyat ve gelir modeli gibi pek çok konuyu kapsayan 2 aylık bir eğitime tabi tutuluyor. Bu dönem sonrası firmalar ABD kampına alınıyor. Amerika’da Chicago 1871 ve San Francisco’da Galvanize kuluçka merkezlerinde firmalar uluslararası yatırımcılarla, akademisyenlerle ve girişimcilerle tanışıyor.

Daha fazla firmayı ABD’ye taşımak adına yenilenen ITÜ GATE’te başvurular sonrası eğitimler Ocak ayında başlayacak.