Pazartesi, Temmuz 15, 2024
More

  Koşucular için gece aydınlatması

  ABD’li bir girişimci, koşucular için gece görüşü sağlayacak LED aydınlatma geliştirdi. ‘Shoe Lights’, gece koşu yapma isteğini de fazlasıyla güçlendirebilir.

  New York Maratonu’na hazırlandığı bir gece koşusunda deliğe düşerek yaralanan Doug Storer, aynı duruma diğer koşucuların düşmemesi için girişimci rolüne soyundu. Eşi Renata ile geceleri güvenli koşu sağlayacak fikri üzerinde çalışan Doug, 270 degree Night Runner Shoe Lights adı verilen ürünü geliştirdi.

  Kickstarter’da 35 bin dolarlık bağış hedefini aşmayı başaran proje, ayakkabıların önüne monte edilebilen LED aydınlatmasını temsil ediyor. Aydınlatma, ayraçları sayesinde koşucunun ayarlayabileceği şekilde bağcıklara tutturuluyor. 75 lümen gücündeki LED ışınlar, 270 derecelik alanı aydınlatabiliyor. Menzil ise tam 30 metre.

  Önde çeşitli renklerden oluşan LED yer alırken, ayakkabının arkasına bakan kırmızı LED sayesinde insanlar tarafından fark edilmenizi sağlıyor.

  Arama kurtarma için yeni araç

  Doug’un geliştirdiği teknoloji, sadece ayakkabılara takılabilmesinin ötesine geçiyor. Su geçirmeyen aydınlatma, darbelere de dayanıklı. Shoe Lights’ın yeniden şarj edilebilir lityum iyon pilleri USB ile doldurabiliyor.

  Shoe Lights’ın kullanım süresi 4-8 saat arasında değişiyor. Maraton koşucuları dahil koşuya düşkün herkes için uygun bir ürün olan Shoe Lights, koşucuların yanı sıra yürüyüş ve bisiklet gibi çeşitli sporlar için de kullanılabilir. Hedeflenen bağışın elde edilmesinin ardından ürünün ne zaman son tüketiciye sunulacak henüz bilinmiyor.

  Aydınlık şehir için alanlar yerine karanlık bölgeler için ideal bir ürün olarak beliren Shoe Lights, özellikle arazi koşularını çok zevkli kılabilir. Dahası, arama-kurtarma gibi farklı alanlarda da kullanabilecek bir potansiyele de sahip.

  [Kickstarter]
  [Kickstarter]

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler