Kulağından 10 cm’lik kırkayak çıktı

0
3930
botti centipede wishtv
botti centipede wishtv

ABD’de yaşayan bir genç, acılar içinde uyandıktan sonra kulağından beynini yemeğe niyetli bir kırkayak çıkardı.

Arkansas, Saline County’de yaşayan Grant Botti, genelde Avustralya’da duymaya alıştığımız böcek saldırılarından birine maruz kaldı.

14 yaşındaki genç Salı sabahı kalktıktan sonra kulağında giderek artan bir acı hissetmeye başladı. Elini kulağına götürüp hareket eden bir şey olduğunu fark edince, tutup çıkarmaya çalıştı.

[Angela Botti/Wish TV]
[Angela Botti/Wish TV]
Çıkardığında ise muhtemelen karşısına çıkan manzara sonucunda travma geçirdi. Annesinin Saline Memorial Hastanesi’ne götürdüğü Botti, tedavisinin ardından taburcu oldu. 10 santim uzunluğundaki kırkayağın kulak zarına verdiği az hasarla kurtulan Botti, olayın şoku nedeniyle olacak, sedyede gözleri uzaklara dalmış bir halde görüntülendi.

Annesi, doktorları olabildiğince bilgilendirmek için kırkayağı öldürmek yerine plastik poşete koyarak hastaneye getirme zahmetinde bulununca, haberin ana görseli de karşımıza çıkmış oldu.

Botti, çok ayaklı böceğin nasıl kulağına girdiğini bilmediğini söyledi. Bundan sonra kulaklıkla yatağa giren insanlardan biri haline gelmesi muhtemel.

Büyük boyutlu kırkayakların neler yapabildiklerini parçalanan yılan örneğinden biliyoruz. Hamamböceklerine gelince, bu konuda Çinliler dikkatli olmalı.

Geçtiğimiz günlerde bahçeden odama giren akrep. [Müfit Y. Gökmen]
Geçtiğimiz günlerde bahçeden odama giren akrep. [Müfit Y. Gökmen]