Levi’s ve Google’dan Akıllı Ceket

0
4098
levis
levis

Giyilebilir teknolojide en yenilikçi adımlardan biri, Amerikan giyim markası Levi’s ile teknoloji devi Google’dan geldi.

Amerikanın en popüler giyim markalarından biri olan Levi’s, Google ile ortak bir çalışma düzenleyerek geçtiğimiz ay Texas’ta düzenlenen Southwest Teknoloji konferansında akıllı ceketi tanıttı.

Levi’s akıllı ceketin tasarımında, her zamanki gibi denim kumaşı olarak kullandığı materyali içine kablosuz bağlantılar ile iletişim kurabilecek cihazlar yerleştirdi.

Bu iletken iplikler sayesinde elektrik iletimi sağlanıyor ve ceketin kol kısmına dokunulduğu an kablosuz iletişim aktif oluyor. Akıllı ceket tasarımı sayesinde içerisindeki hiçbir elektronik devre zarar görmeden tamamen yıkanabilir.

Ceketin koluna dokunulduğu an kablosuz iletişim aktif oluyor ve cihazınıza doğrudan bağlanıyor.

Ceketinizle müzik dinlemek ister misiniz?

Ceketin sol kolu da bir dokunmatik yüzey görevi görüyor. Akıllı telefona yüklenebilen uygulama ile bu dokunmatik yüzey kişisel olarak ayarlanabiliyor. Örneğin çift dokunuş müziği başlatabilir, yukarı doğru kaydırma saat bilgisini verebilir.

Yapılabilecekler sadece bununla kısıtlı değil. Google Haritalar’ı kullanabilir, telefon görüşmesini kabul/ret edebilir,  şarkı listesi arasında geçiş yapabilirsiniz.

Dokunmatik yüzey küçük şarj edilebilir bir parçacık ile çalışmakta. Pil ömrü ise 2 gün. Google tarafından açıklanan piyasaya çıkış tarihi 2017 Sonbahar olarak açıklanmıştı. Ceketin ücreti ise 350$.