LG’den kredi kartlarının yerini alacak “Beyaz Kart”

0
2831
lg white card 1
lg white card 1

Coin kartı duymuşsunuzdur hani şu tüm kredi kartlarının yerini alacağı söylenen elektronik kart. Evet beklenilen başarıyı gösteremedi ancak şimdi LG benzer bir versiyonla herkesin cebine girmeyi amaçlıyor.

Kredi kartı benzeri aracın isminin LG Pay White olacağı söyleniyor. Coin gibi White Card da birden fazla kredi, para çekme ve puan biriktirme kartını hafızasında tutabilecek.

Basına sızan ve girişte verdiğimi LG White Card fotoğrafında göreceğiniz üzere basit bir LCD ekran aracılığı ile o anda kullanıma hazır olan kartın hangisi olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca kartlar arası geçiş yapmanızı sağlayan tuş da kartın üstünde mevcut. Yine yüzeyde sol tarafta bulunan sarı noktalar kartı şarj etmenize yarıyor ki şarjı için ayrı bir adaptör de yanında veriliyor.

Koreli LG’nin şimdiden 50.000 White Card üretimi için çalışmalara başladığı iddia ediliyor. Kasımda yaptıkları açıklamaya göre Kore’nin iki büyük kredi kartı şirketi Shinhan Card ve KB Kookmin Card ile partner olarak elektronik kart piyasasına giriş yapacaklar. Bir diğer büyük Koreli kredi kartı şirketi Lotte Card ise kendilerinin yaptığı açıklamada LG Pay ile antlaşma imzaladıklarını bildirdi. Şimdilik LG’nin bu ürününü sadece Kore pazarına mı çıkaracağı soru işareti.

Bir kaç hafta sonra Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresin’de (Mobile World Congress) LG Pay hakkında daha fazla bilgi alacağımıza şüphe yok.