Cuma, Temmuz 19, 2024
More

  Mars’ta zebani katliamı 2016’da devam edecek

  Doom, uzun bir geliştirme sürecinden sonra 2016’da geri dönüyor. Bethesda tarafından yayımlanan fragmana bakılırsa, Mars’taki çatışmalar çok daha kanlı olacak.

  Oyun piyasasına sürüldüğü 10 Aralık 1993 tarihi FPS için milat kabul edilen Doom, uzun bir sessizlikten sonra geri dönüyor. Yayımlandığı dönem gerilim alanında tartışılmaz en iyi aksiyon olan Doom III’ün devamını temsil edecek olan Doom, Mars’taki çatışmaları yeni bir boyuta taşıyacak.

  Mars’ı bilim-kurgu alanında da ayrı bir yere koyan Doom, maden kolonisinde çok ters giden bir deney sonucu cehennemden açılan kapıdan başlayan zebani istilasını konu alıyor. Hayatta kalmayı başaran tek asker, eski oyuna kıyasla sadece çeşitli silahları değil ancak dövüş yeteneklerini de kullanarak cehennem yaratıklarını alt ediyor.

  Oyunun fragman ve oyun gameplay görüntülerinde dikkat çeken detaylardan ilki, Doom’un geleneksel çizimlerine dönen yaratıklar. Doom’un tasarımcısı John Romero, geçtiğimiz yık oyunun 21’inci yıldönümü adına hiç görülmemiş tasarımları gün yüzüne çıkarmıştı.

  Doom 4 adıyla geleceği tahmin edilen Doom’un hazırlık aşamasında olduğunu, yaratıcısı John Carmack 2007’deki QuakeCon’da duyurmuştu. Bir yıl sonra, oyunun geliştiricisi iD Software Doom’un geleceğini doğrulamıştı.

  Doom’un yayımcısı Bethesda tarafından dün verilen bilgiler, oyunun 2016’ın ikinci yarısında sunulacağı yönünde. Xbox One, PlayStation 4 ve PC için sunulacak oyun, Carmack’ın geliştirdiği yeni nesil oyun motou iD Tech 6 ile hazırlanan ilk oyun olma özelliğine de sahip.

  Fallout 4’ün de satışa çıkmasıyla, dünya oyunseverler için güzel bir yer olmaya devam ediyor.

  Doom gameplay’in uzun versiyonunu izlemek isterseniz:

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler