Home Teknoloji Otomobil Mercedes-Benz Ulaşıma Devrimsel Bir Çözüm Sunuyor

Mercedes-Benz Ulaşıma Devrimsel Bir Çözüm Sunuyor

3448
0
mercedes ces2019 otomobil dijitalx
mercedes ces2019 otomobil dijitalx

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği Fuarı CES 2019 devam ediyor. Fuarda artık sadece teknoloji şirketleri değil, otomotiv devleri de gövde gösterisi yapıyor. Bu anlamda, daha önce tanıtımı yapılmış olsa da, Mercedes Benz Vision Urbanetic Konsept aracı Las Vegas sokaklarında herkesin ilgisini çekiyor.

Vision URBANETIC konsept aracıyla Mercedes devrimsel bir ulaşım çözümü sunuyor. Araç değişen modüler yapısıyla hem yolcu hem de kargo taşımacılığı yapabiliyor.

Paylaşımlı bir ulaşım modeline uygun araç toplu etkinliklere arkadaş gruplarını taşımak için ideal. Ayrıca hem gece hem gündüz çalışıp, gündüz insan, geceleriyse kargo taşımacılığı yapılabilir. Böylece daha az araçla daha fazla ulaşım çözümü sunmak mümkün olabilir.

Mercedes-Benz elektrikli ve otonom ulaşım projeleri üzerine çalışmalarını sürsürdüklerini, Vision Urbanetic’in de etkileyici bir konsept olduğunu, ama şu aşamada aracı piyasaya çıkarma niyetlerinin bulunmadığını belirtiyor.

Bu yazının orijinali Ozan Onat imzası ile Gelecek Şimdi sayfasında yayımlanmıştır.

SOURCEGelecek Şimdi
Previous articleDünya, Ay ve asteroid Bennu’ya aynı karede bakın
Next articleGen Düzenleyici Çinli Doktor İçin Ölüm Cezası İddiası Geri Çekildi
Supugti Mupugti
2011 yılında THY'nin Rio de Janeiro-İstanbul seferiyle Türkiye'ye göç eden Supugti, o yıldan bu yana kodlama alanında kendini geliştiriyor. Gündüzleri mağarasında video oyun oynamaktan hoşlanan Supugti, gece yarısından sonra insan beyni yemekle meşgul oluyor. DijitalX'te basın bültenlerini ve içerik anlaşması kapsamındaki yazıları girmekten sorumludur.