Neyya akıllı yüzük ile teknoloji parmaklarınızda

0
4532
neyya 1
neyya 1

Akıllı yüzükler son yıllarda göz önünde olmalarına rağmen, hala yeterince ilgi görmüyordu. Ancak yine giyilebilir bir teknolojik aksesuar olan Apple Watch ana bir akım yakaladığını ve halkın ilgisini yavaş yavaş çekmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Apple Watch’un öncülüğünde gelişmekte olan bu teknoloji odaklı moda aksesuarları akımına katılmayı umut eden “Neyya” adındaki yeni akıllı yüzük geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Neyya’yı farklı yapan şey ise kuşkusuz, sahip olduğumuz teknolojik cihazlar ile iletişim kurabilecek bir arayüz olarak piyasaya sürülmesi.

Ana gövdesi paslanmaz çelikten olan Neyya, üst kısımında kaymak gibi bir kapasitif dokunmatik ekran ve bu ekrana gömülü minik LED göstergeye sahip. Dokunmatik ekranda yukarı, aşağı, sola ve sağa kaydırmalar yapabilmenizi sağlayan arayüz ile aynı zamanda bir defa tıklayarak çeşitli fonksiyonları başlatabilmeniz de mümkün.

neyya-2

Şarj paneline otomatik olarak oturuyor

Neyya’da pil olarak günümüzde en popüler olan lityum-iyon tercih edilmiş ve akıllı yüzüğün bu sayede 10 günlük stand-by, 3 günlük de kullanım ömrüne sahip olması sağlanmış.

Neyya akıllı yüzüğünüzü Bluetooth ile akıllı telefonunuza veya masaüstü bilgisayarınıza bağlayıp çeşitli kontrolleri ve değişiklikleri yüzük aracılığı ile yapabiliyorsunuz.

neyya-3

Telefonunuz çaldığında titreyerek ve LED’ini yanıp söndürerek size uyaran bu şirin aksesuar ile aramalara cevap vermek kusursuz bir zevk olsa gerek. Ayrıca etkileyici mavi LED’e sahip güç göstergesinin enteresan seviyede etkileyicilik kattığı şarj cihazı aynı zamanda çok da zekice tasarlanmış. Akıllı yüzüğünüzü şarj alanının yakınına götürdüğünüzde, manyetik tasarım yüzüğü otomatik olarak şarj edileceği bölmeye alıyor.

neyya-4

Bu ayın sonlarında, Amazon veya şirketin kendi sitesi üzerinden sipariş verebileceğiniz ürünün titanyum ve altın olmak üzere iki tasarımı mevcut. Titanyum versiyonun 129$, altın versiyonun ise 169$ fiyat ile piyasalara giriş yapacağı söyleniyor.

resim-5

Neyya’nın şu an için görünen tek olumsuz yanı boyutları. Küçük, orta ve büyük olarak üç farklı boyda piyasaya sürülecek olan bu akıllı yüzüğün, küçüğü bile çoğu insanın elinde kibar durmuyor, bu konuya acil bir çözüm getirmezlerse teknik olarak başarılı bir buluşun daha piyasada kendine yer bulamayışına şahit olabiliriz.