Oppo, Xiaomi ve Vivo Güçlerini Birleştirdi!

0
4279
Opera Anlık Görüntü 2020 01 02 173129 pbs.twimg .com
Opera Anlık Görüntü 2020 01 02 173129 pbs.twimg .com

Oppo, Xiaomi ve Vivo hızlı dosya transferi yapabilmenin önünü açmak için güçlerini birleştirdiğini açıkladılar.

Geçtiğimiz zamanlarda üç şirket, kendi aralarında hızlı dosya transferi yapılabilmesi için bir altyapı üzerinde ortak çalışmalar yürüttüklerini açıklamıştı. Şimdi ise bu projenin önemli bir kısmı tamamlanmış gibi gözüküyor. Üç şirket bazı modelleri için bu özelliği kullanıma sunmuş durumda.

Dosya transferi işlemleri için Bluetooth ve Wi-Fi’dan yararlanan bu proje 20 MB/sn hızlara kadar veri aktarımı sağlıyor.

Apple’ın AirDrop’u, Android’in Android Beam’i ve Xiaomi ShareMe’si bunun gibi işlemleri yerine getirebiliyor. Yeni servisin ise hangi konularda farklılık yaratacağı şu aşamada bilinmiyor.

Söz konusu projenin Oppo, Xiaomi ve Vivo tarafından geliştirilmiş olmasına rağmen farklı markaların da bu altyapıya katılabilmesi için açık bir kapı bırakılmış durumda.

Bazı söylentiler bu servisin yalnızca Çin ve civarı ülkelerde kullanılabileceğini söylüyor. Şuan da hiçbir şey netleşmiş durumda değil. Bu servisin çıktığı zaman Çin civarlarında kullanılması size bir tepkiye yol açar mı? Hep birlikte göreceğiz.