Riddick’in dönüşü muhteşem olacak

0
4454
ridd
ridd

2000 yapımı Pitch Black (Derin Karanlık), 2004 yapımı The Chronicles of Riddick (Riddick Günlükleri) ve neredeyse 10 yıl sonra 2013’te Riddick ile beyaz perdeyi şenlendiren Vin Diesel ve onunla bütünleşen anti kahraman Richard B. Riddick beyaz perdeye geri dönüyor. Üstelik TV için de bir sürprizi var.

Onu sinemaya taşımak kolay olmadı, taşındığında da gişe rekorları kırmadı. Mesela serinin son filmi Riddick dünya çapında 98 milyon dolar hasılat yaptı ama bunu sadece 38 milyon dolarlık bir bütçeyle başardı. Asıl başarısını sadık bilim kurgu seyircisi sayesinde kazandı; DVD ve Bluray’lerinin piyasaya çıktığı 2014 Ocak’ında liste başı oldu. Bu sayede de Universal’dan yeni bir seküeli hak etti.

Riddick evreninin yeni filmi Furya‘yı Vin Diesel, Instagram hesabından duyurdu. Şu ana kadar animasyon filmlerde dahil olmak üzere tüm Riddick yapımlarında imzası bulunan David Twohy önümüzdeki ay Furya‘nın senaryosunu yazmaya başlayacak.

Riddick’siz evren dizisi olabilir mi?

Furya, Riddick’in ve ırkının geldiği gezegenin adı ancak bildiğimize göre necromonger’ların imparatoru Zhylaw bu gezegene saldırdığı ve neredeyse her canlıyı yok ettiği için burada hayat yok, hatta gezegenin lanetli olduğuna inanılıyor. Zhlaw’ın gezegendeki tüm Furyanları yok etmek isteme sebebiyse bir kehanete dayanıyor. O kehanet Furya’da doğan bir erkek çocuğun Zhlaw’ın hükmüne son vereceğini söylüyor. Film muhtemelen bu hikayeyi aydınlatacak ve belki de Riddick’in o çocuğu kurtarmaya çalışmasını izleyeceğiz.

Vin Diesel’ın aynı paylaşımda haber verdiği diğer müjdeyse TV izleyicileri içindi. Filmler, animasyonlar ve video oyunlarının ardından Riddick evrenine bir de dizi katılacak. Evrendeki Merc’lere ve Kafatası Avcıları’na odaklanacak televizyon serisi “Merc City” adını taşıyacak. Ancak Riddick olmadan bir Riddick evreni dizisi yaşayabilir mi? Sorunun cevabını ancak proje ekrana geldiğinde göreceğiz.