Cuma, Temmuz 19, 2024
More

  Samsung S10 Kripto Paralar İçin Büyük Bir Yenilik İle Geliyor

  Bu hafta Samsung S10 ile ilgili yeni görseller sızdırıldı. Bu görsellerden anlaşıldığı kadarıyla Samsung S10’da  kripto paralar için cüzdan özelliği eklenmiş.  Ayrıca belirtmek isteriz ki sızdırılan görsellerin doğruluğu henüz onaylanmadı .

  Akıllı telefon piyasası bu sene çok çetin bir savaşta. Samsung ve Apple rekabetinin ortasına düşen bir de Huawei ve Xiaomi mevcut. Firmalar da bu savaşta öne geçmek için kendilerini sürekli geliştirmek ve yeni özellikler eklemek zorunda.

  Samsung severlerin toplandığı SamMobile sitesine göre Samsung S10 ile ilgili sızdırılan görsellerde Blockchain Keystore bulanacağı yönünde bilgi mevcut.  Samsung Blockchain Keystore ile artık cüzdanlarınızın key dosyaları emin ellerde korunacak.   

  Samsung’un Blockchain Keystore’un varlığı, geçtiğimiz ay ilk kez ortaya çıktı, Güney Koreli firmanın daha önce soğuk cüzdanlarla ilgili diğer şifrelemeyle ilgili patentlerin yanı sıra soğuk depolama için kripto para birimi cüzdanları ile ilgili olarak başvurdukları patentlerden kaynaklanmıştı.

  Blockchain Keystore uygulamasının özel anahtarları biyometrik kimlik doğrulamanın arkasında saklayacağı, işlemleri imzalayabileceği ve her kripto para birimi cüzdanının işlem geçmişini görüntüleyebileceğini belirtiliyor.

  Sızan fotoğraflar yalnızca Ethereum’u desteklenen bir şifreleme para birimi olarak gösteriyor, ancak söylentiler, uygulamanın Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ethereum tabanlı ERC-20 destekli diğer kripto paraların da ekleneceğini belirtiyor.

  ‘Samsung Blockchain Keystore’ Uygulaması Birçok Kullanıcının Kripto Paralara Adapte Olmasını Kolaylaştıracak

  Kripto paralara hala yeni bir teknoloji ve ana akım halk tarafından yaygın olarak anlaşılamıyor. Samsung’un bu son hamlesi, kripto para birimlerini ve blok zincirini, amiral gemisi akıllı telefonu satın alacak milyonlarca müşterisine tanıtmasına yardım ederek kripto kullanımını hızlandırabilir.

  Orijinal Galaxy S, Haziran 2010’da piyasaya sürüldü ve o zamandan bu yana dokuz yıl içinde akıllı telefonlar, bir sonraki büyük şeyi arayan teknoloji meraklıları için ayrılmış bir cihazdan, insanların yaşayamayacağı bir günlük öğe haline geldi. Samsung’un akıllı telefonuna kripto ile ilgili özelliklerin eklenmesi kripto para birimleri için de aynı şeyi yapabilir.

  Akıllı telefonlar, basit tasarımları, kullanım kolaylıkları ve arkadaşları, aileleri ve iş bağlantıları ile iletişimde kalmak isteyenler için neredeyse gerekli bir cihaz haline gelmeleri nedeniyle başarılı olmuşlardır. Kripto para birimlerini bu kullanıcıların parmaklarının ucuna yerleştirerek, kripto sadece tanıdıklık yoluyla benzer bir benimseme yolu görebiliyordu.

  Galaxy S’nin piyasaya çıktığı yıl, Samsung 22 milyon adet akıllı telefon gönderdi. Bununla birlikte, 2013 yılının ikinci çeyreğinden itibaren, akıllı telefon pazarının büyümeye başladığı dönemde, Samsung her çeyrekte yaklaşık 300 milyon akıllı telefon göndererek çeyrek başına 70 milyon adetlik bir ürün gönderdi.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler