Spotify eğlence platformuna dönüşüyor

0
3537
Shows iPhone Lifestyle 1 scaled
Shows iPhone Lifestyle 1 scaled

Spotify, yeni bir göreve hazırlanıyor. Yedi yıl içerisinde 25 milyar saatin üzerinde şarkı dinleme rakamına ulaşan Spotify, müziği, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getirmek ve her an her yerde her moda uygun müzik hizmeti sunabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kullanıcılar artık, ruh hallerine en uygun müziğin yanı sıra, gün boyunca yaşanan anları tamamlayan bir eğlence arıyor.

Müziğin hayattaki yerinin, en az müziğin kendisi kadar güçlü olduğunu bilen Spotify, gün boyunca yaşanan mobil müzik deneyimini zenginleştiren ve kullanıcılarına sevdikleri müziği en çok ihtiyaçları olduğu anda sunan bir yeniliği duyuruyor.

İşte sunulan yenilikler:

“Now – Şimdi” Başlangıç Sayfası. Uyandığınız andan, akşam gideceğiniz partiye kadar tüm gün boyunca “Now” başlangıç sayfası doğru müziği size sunuyor. Pazartesi moduna girmek için uyandırma listesi mi hazırlamak istiyorsun? Öğle yemeği sonrasında işe odaklanmak mı gerekiyor? Hepsi Spotify’da hazır, kullanıcılarını bekliyor. “Now” özelliği kullanıcıların beğendiği, dinlediği müziği öğrenerek, Spotify uzmanlarının hazırladığı ve kullanıcıların kişisel listelerinden oluşan seçimler doğrultusunda o moda uygun müzik listesini hazırlayabiliyor. Öneriler zaman içerisinde kullanıcının müzik beğenisine adapte olabiliyor.

Spotify Running – Koşu. Her hafta milyonlarca kullanıcı Spotify eşliğinde koşuya çıkıyor. Müzik, koşu için en mükemmel arkadaş ancak bazen ekstra motivasyona ihtiyaç duyuyoruz. “Spotify Running” kullanıcıların fazladan bir kilometre daha koşmasını sağlayacak özellikler getiriyor.

Running_1

Spotify, kullanıcının dinleme geçmişi, karışık türlerden oluşan müzik listeleri ve dünyanın önde gelen DJ ve bestecileri tarafından hazırlanan orijinal koşu kompozisyonlarını bir araya getirerek, kişinin temposuna uygun en iyi müziği sunuyor. Kullanıcının koşmaya başlaması ile birlikte temposunu algılayan Spotify, daha sert, hızlı ve güçlü bir koşu deneyimine yardımcı oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=0fZBqV_yMq4&feature=youtu.be

Hepsi bununla sınırlı değil: Bu yaz gerçekleşecek Nike işbirliği ile kullanıcılara yeni bir müzik deneyimi sunulacak. Yılın ilerleyen dönemlerinde ise Spotify Running deneyimine, Nike+ uygulaması üzerinden erişilebilecek. RunKeeper uygulaması da Spotify Running’e önümüzdeki dönemde entegre olacak.

Geniş bir eğlence dünyası da yeni Spotify deneyiminin içerisinde sunuluyor:

More Than Music – Müzikten Daha Fazlası. Spotify ilk kez platformuna video klip ve audio şovları ekliyor. Kullanıcıların gün içerisinde müzik dinlemenin yanı sıra, en güncel haberleri takip etmek, en beğendiği internet yayınlarını izlemek veya sadece eğlenceli bir içeriğe erişmek istediği zamanlar olabiliyor. Artık geniş bir eğlence içeriğinde herkes kendisine göre bir şey bulabilecek. Spotify ayrıca, kullanıcıların zevklerine göre video ve audio içerikleri için tavsiyelerde de bulunacak.

https://www.youtube.com/watch?v=N_tsgbQt42Q&feature=youtu.be

Spotify Originals – Özgün İçerikler. Kullanıcılarının günlerini daha da renklendirmek amacıyla Spotify, kendi yarattığı özgün içerikler de sunacak. Örneğin Running Originals ile koşuya özel oluşturulmuş ve tempoya dinamik bir şekilde adapte olan orijinal listeler sunulacak.

Spotify, yeni eğlence içeriği için dünya genelinde MTV ve Comedy Central; ABC, BBC, Condé Nast Entertainment, ESPN, NBC, TED ve Vice Media gibi güçlü iş ortakları ile çalışacak.

Workday

Spotify Kurucusu ve CEO’su Daniel Ek, “Size daha zengin, yoğun ve sürükleyici bir Spotify deneyimi sunuyoruz.” dedi ve şöyle ekledi “Spotify ile hayatınızın şarkısını bulmanızı umuyoruz ve gün boyunca sunduğumuz en iyi müzik, yayın ve videolarla eğlence dünyasını ayağınıza getiriyoruz. Ve bu sadece başlangıç.”

Spotify Running, bugünden itibaren Türkiye’deki iPhone kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Yeni “Now” deneyimi ise öncelikli olarak ABD, İngiltere, Almanya ve İsveç’te iPhone kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak. Platforma gelecek diğer yenilikleri Spotify, önümüzdeki dönemde duyuracak.

Spotify_Logo_RGB_Green