Çarşamba, Haziran 26, 2024
More

  Starbucks Kahveleri Eve Getirecek

  Starbucks Alibaba’yla yaptığı ortaklık çerçevesinde Çin’de ev ve ofislere kahve teslim edecek.

  Yeni sistem test amaçlı öncelikle Pekin ve Şangay’da yer alan 150 mağazada başlayacak.

  Sistemin yıl sonuna kadar Çin’de 2000 mağazaya yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

  Dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks Çin’in online devi Alibaba‘yla bir araya gelerek Çin’de evlere, ofislere yiyecek ve içecek teslimatına başlayacak.

  Alibaba’nın Ele.me adlı teslimat sistemini kullanacak olan Starbucks ilk denemelerine Eylül ayında Pekin ve Şangay’da yer alan 150 mağazada başlamayı planlıyor. Sistemin yıl sonuna kadar Çin’de 2000 mağazaya yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

  Çin pazarına ilk kez 1999 yılında giren kahve zincirinin bugün ülke çapında 140 şehirde 3400 mağazası bulunuyor. Ancak yerel markaların başarısı markanın Çin’deki operasyonunu oldukça zorlaştırıyor.

  Sıcak ve taze teslimat garantili

  Starbucks CEO’su Kevin Johnson Şangay’da yaptığı açıklamada Alibaba’yla yaptıkları ortaklığın markanın Çin’deki gücünü arttırması hedefine yönelik büyük bir etki sağlayacağını söylerken, bu işbirliğinin dünya çapında gerçekleştirdikleri operasyonlar açısından da çok büyük anlam taşıdığını belirtiyor.

  Starbucks Çin CEO’su Belinda Wong ise “Hızlı teslimat yapmak kolay iş, asıl önemli olan mağazada servis ettiğiniz kalitede kahveyi doğru şekilde teslim edebilmek” diyerek Ele.me ortaklığının önemine değiniyor.

  Alibaba’nın evlere servis projesi Ele.me özel paketleme sistemleriyle teslimatı olması gereken ısı ve tazelikte teslim edebiliyor.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler