Pazartesi, Temmuz 15, 2024
More

  Stellar Xperiences Çevrimiçi Geniş Açı Astrofotoğraf Kursu 6 Haziran’da Düzenlenecek!

  Türkiye’nin ilk gökyüzü gözlemi turizmi projesi Stellar Xperiences, 16 Mayıs’ta astrofoğrafçılık kursu ile başladığı çevrimiçi eğitimlerine Lightroom ile devam ediyor.

  Koronavirüs karantinası nedeniyle açık hava faaliyetlerini çevrimiçi kurslara dönüştüren ve bu alanda başarıyla yol kat eden Stellar Xperiences, Mayıs ayında düzenlenen astrofotoğrafçılık eğitiminin ardından kurslara geniş açı fotoğraf kursu ve Lightroom ile devam edecek. Stellar Xperiences’ın yaz programında üç geniş açı astrofoğraf ve bir Lightroom kursu bulunuyor.

  En fazla 15 katılımcının yer aldığı kurslardan ilki, 6 Haziran tarihinde geniş açı astrofoğrafçılık alanında düzenlenecek. “Ekipman Seçimi”, “Astrofotoğraf Planlama” ve “Fotoğraf Çekimi ile Ayarları” olmak üzere üç kısımdan oluşan ders, Zoom video konferans uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Kursa katılmak isteyenler, Stellar Xperiences sayfasından 6 Haziran’daki kursun yanı sıra 4 Temmuz ve 1 Ağustos’taki kurs için de kayıt yaptırabilir.

  Astrofotoğrafçılık kursu hakkındaki tüm detaylar ve kayıt yaptırmak için: https://www.stellarxperiences.com/onlinekurs

  Stellar Xperiences ekibi, 16 Mayıs’ta gerçekleştirilen ilk kursun ardından deneyimlerini bizlerle paylaşırken, ilerideki kurslar hakkında bilgi sundu:

  İlk çevrimiçi kurs nasıl bir tecrübeydi?

  İlk kurs hem bizler hem de katılımcılar açısından oldukça verimli geçti. Katılımcılarımızın memnuniyetinin oldukça üst düzeyde olması bizler için büyük motivasyon kaynağı oldu. Geleneksel methodların aksine hepimiz için yeni bir tecrübe olan dijital ortamda yapılan bu eğitimim tahminimizin üzerinde bir etkinliği olduğu kanısındayız ekip olarak.

  Astrofotoğrafçılar için Lightroom eğitimi neden önemli?

  Adobe Lightroom, fotoğrafçılığın olmazsa olmaz araçlarından biri aslında. Ham bir fotoğrafı kalite kaybı yaşamadan işlemek için en iyi sonuç veren, en hızlı ve pratik yazılım şu anda piyasadaki. Astrofotoğrafçılığın da olmazsa olmazlarından tabii. Fotoğraflardaki detayları ortaya çıkartmak, toplanan verinin en uygun şekilde görsele yansıtılması için muhakkak bilinmesi, üzerinde uzmanlaşılması gereken bir yazılım.

  Kurslar ileri tarihlerde çeşitlenecek

  Stellar Xperiences ekibi, Online Lightroom Geniş Açı Astrofotoğraf İşleme Kursu’nun temel seviyede bir kurs olacağını ve 1 gün süreceğini belirtti. Daha ileri ki seviyede fotoğraf işlemeyi ve yazılımı öğrenmek isteyenler için yakın zamanda online ve uygulamalı üst düzey kurslar da sunulacak.

  Stellar Xperiences aynı zamanda sunulan tüm online ve uygulamalı kursların ve atölyelerin zamanla çeşitlendirmeyi hedefliyor. Belli bir plan ile düzenli bir şekilde devam etmesi planan kursların yanı sıra özel olarak eğitim almak isteyen katılımcılar için bu tür özel eğitimler de yakında duyurulacak.

  Geniş Açı Astrofotoğrafçılık ve Lightroom kurslarında kontenjan dolmadan yerinizi ayırtın!

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler