Pazar, Haziran 23, 2024
More

  “Yeni LUNA” Piyasaya Çıkmasıyla Birlikte 30 Dolar’a Ulaştı

  Terra 2.0 mainnet’i bugün sabah saat 9.00’da çalışmaya başladı. LUNA ve UST çöküşünün ardından küllerinden doğmanın planını yapan Do Kwon ve Terra Luna ekibi, ağın çatallanarak yeni bir ağ oluşturmasını ve bu ağ üzerinden devam etmeyi önermişti. Bu öneri için topluluk üzerinde yapılan oylamada değerlendirilmiş ve kabul edildikten sonra bu sabah itibariyle yeni ağın çalışmasıyla birlikte LUNA V2 piyasaya çıktı.

  LUNA hangi borsalarsa işlem görüyor? Güncel fiyatı ne?

  LUNA V2, tekrardan piyasaya çıkmasının ardından bazı kripto para borsalarında işlem görmeye başladı. Şu an en yüksek hacim, 72 Milyon Dolar ile Kucoin borsasında bulunuyor. LUNA henüz Binance, FTX ve Huobi gibi büyük borsalarda listelenmedi fakat MEXC, KuCoin, Biture, Kraken gibi orta çaplı borsalarda işlem görmeye başladı. Bazı borsalarda 18-20 Dolar bandına ulaşan LUNA, Bybit borsasında 30 Dolar’a kadar fiyatlandı. Yakaladığı fiyat ivmesini koruyamayan LUNA şu an 5.18 Dolar üzerinden işlem görüyor. Coingecko’nun paylaştığı verilere göre 1 milyar arzı bulunan LUNA’nın dolaşımdaki miktarı şu an Coinmarketcap verilerine göre 210 milyon olarak görünüyor. Fakat bu verinin Coinmarketcap tarafından doğrulanmadığını belirtelim.

  Coingecko – LUNA fiyat verileri

  Sosyal medyadaki insanlar ise bu konuda ikiye bölünmüş durumdalar. Bazıları bu sistemle yaşanan mağduriyetin çözülemeyeceğini ve daha büyük mağduriyetler yaşanacağını düşünüyor.

  Ayrıca LUNA V-2’nin fiyat olarak çökeceğini düşünen kesim bu konuda tepkilerini ortaya koyarken, fiyatın tekrardan 120 Dolar seviyelerine geleceğini düşünenler olumlu görüşlerini paylaşıyor.

  LUNA ve UST’ye ne olmuştu? LUNA neden çöktü?

  Terra ağının algoritma destekli stabil coini olan UST, yapılan bir saldırı sonucunda Dolar ile olan dengesini kaybetti. Şu an fiyatı 0.05 Dolar’a kadar gerileyen UST, LUNA’nın da çöküşüne neden oldu. Geçtiğimiz aylarda 120 Dolar’dan işlem göre LUNA, UST’nin değer kaybını dengelemek isterken kontrol edilemez bir şekilde değer kaybı yaşadı. Bu saldırının sonunda Terra ekibi güvenlik nedeniyle ağı durdurmak zorunda kaldı.

  EN COK OKUNANLAR

  İlgili Makaleler