Theta Network, Samsung’dan Sonra NASA TV ile Yeni Ortaklığını Duyurdu

0
8001
4875698595789
4875698595789

Geçtiğimiz haftalarda canlı yayın içeriği sunan e-spor merkezli video oyun platformu Theta Network ile Samsung arasında bir ortaklık imzalanmıştı.

Şirket şimdi ise NASA TV ile ortaklığını duyurdu ve 27 Mayıs günü Spacex’in Falcon9 roketine bağlı Dragon kapsülü ile astronotları uzaya göndereceği yayını canlı yayınlayacak.

Söz konusu Samsung ortaklığı sayesinde milyonlarca Samsung Galaxy kullanıcısı telefonlarına önceden yüklenmiş olan Samsung Daily aplikasyonu ile TFUEL tokenı kazanma şansı yakalayacaklar.

THETA.tv blockchain teknolojisiyle desteklenen yeni nesil e-spor eğlence platformu. Merkezi Kaliforniya’da bulunan şirket, üst düzey Silikon Vadisi yöneticileri ve Hollywood medya yatırımcıları tarafından destekleniyor ve interaktif e-spor eğlence endüstrisini dönüştürme görevini üstleniyor.

Ardı ardına gelen ortaklıklar

Theta Network şirketinin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi ile ortaklığı sonrasında artık roket fırlatmaları, uzay istasyonuna bağlantılar ve uzay yürüyüşleri gibi heyecan verici diğer canlı etkinlikler bu platformun altyapısına bağlı şekilde izlenecek. Bu olayların tümü THETA blockchain tarafından desteklenecek.

Şirketin 5 ayrı yayın kanalı olduğunu da hatırlatırken, bu kanallarda iş ortakları kullanıcılarla etkileşime geçerek herkes için unutulmaz deneyimler taratma konusunda istekli olduklarını belirtmem gerekiyor.

Örneğin SILVER.tv ana şirket THETA’ya bağlı olan ve Samsung, Sony gibi devlerden destek alan bir yan platform. Bu kanallar Fortnite, League of Legends, CSGO gibi oyunlardan 7/24 canlı akış içeriği sağlıyor. Samsung ile Theta arasındaki iş birliğinin yeni bir şey olmadığını vurgulayalım; Samsung NEXT fonu, 2017 yılında Theta Labs’a yatırım yapmış.

Theta’nın kripto para birimi yükselişe geçti!

İmzalanan bu ortaklık haberini takip eden günlerde Theta Fuel (TFUEL) kısa bir sürede yaklaşık yüzde 900’e varan oranda değer kazandı. İnanılmaz bir ivme yakalayan token’da ilginç gelişmeler görebiliriz yakın zamanda. Ayrıca, şirketin 27 Mayıs günü TFUEL kripto para birimi 2.0 güncellemesi alacak.

Theta’nın şu an piyasalarda alım ve satım yapılabilecek iki adet kripto parası mevcut; THETA ve TFUEL. Yatırım yapacakların dikkat etmesinde fayda var. Uzmancoin‘in aktardığına göre;

“Theta.tv’yi Twitch gibi popüler video oyunu canlı yayın hizmetlerinden ayrıran şey, izleyicilerin video izleyerek TFUEL olarak bilinen Theta token’larını kazanma olanağı. Kullanıcılar ayrıca dilerlerse yayıncılara TFUEL bağışında bulunabiliyor ve bu token’ları bir borsada alıp satabiliyor.”

MGM ile son dakika anlaşması

Platformun Medium blogundan alıntıladığım açıklamaya bağlı kalarak;

THETA.tv, 2020 yazında MGM’nin saygıdeğer film kütüphanesinden klasik filmler yayınlama hakları için MGM Studios ile ticari bir lisans anlaşması imzaladı.
MGM, içeriklerini THETA.tv’ye aktaran ilk büyük Hollywood stüdyosu oldu ve bu işbirliğini ana kullanıcılara blockchain benimsemesinde stratejik bir adım haline getirdi.
Geleneksel Hollywood medya ve eğlence şirketi ilk kez yeni bir blockchain endüstrisiyle güçlerini birleştiriyor.


Instagram sayfamıza göz atın:

[instagram-feed]